International GT Open – Estoril – Race 1

Prvé preteky International GT Open na portugalskom okruhu Estoril vyhrala posádka AF Corse na Ferrari 458 Italia a tím si tak napravil chuť po predchádzajúcich pretekoch na Paul Ricard.

International GT Open

#90 AF Corse ITA / Ezequiel Perez Companc ARG Bronze Raffaele Giammaria ITA Gold / Ferrari 458 Italia GTS

Auto číslo 90, s posádkou Ezequiel Perez Companc a Raffaele Giammaria, si vybojovalo prvenstvo v silnej konkurencii až po povinných zastávkach v boxoch a až do cieľa mal Perez veľa práce, aby si miesto udržal pred dotierajúcim Alessando Balzanom z tímu Scuderia Villorba. Na druhom mieste skončila teda posádka so spomínaným Alessandro Balzanom a Nicola Benuccim. Ich tím Scuderia Villorba Corse používa rovnaký materiál Ferrari 458 Italia. Skvelú formu áut Ferrari v Estorile potvrdil tím AF Corse obsadením aj tretej priečky v cieli. Posádka auta číslo 53. Filipe Barreiros a Francisco Guedes bola po zastávkach v boxoch na druhej pozícii, no bronzový pilot Filipe Barreiros nedokázal sekundovať skvelému tempu, ktoré nastolil skvelý Alessandro Balzan.

#22 Balfe Motorsport GBR  / Shaun Balfe GBR Bronze Phil Keen GBR Silver  / Ferrari 458 Italia GTS