VC Veľkej Británie – preteky

Veľká cena Veľkej Británie priniesla viac zábavy ako býva štandard. Napokon aj tak vyhral Lewis Hamilton pred tímovým kolegom Nico Rosbergom. Tretiu priečku získal pretekár Ferrari Sebastian Vettel.

VC Veľkej Británie

Tak zaujímavý štart sme už dávno nevideli. Nie preto, že by bolo veľa kolízií, ale preto, že hneď od prvých centimetrov po štarte bolo jasné, že piloti Williamsu majú navrch. Tak prekvapivý štart tu už dávno nikto nepredviedol. Felipe Massa aj Valteri Bottas predbehli oba Mercedesy takou rýchlosťou, že sa zdalo, akoby štartovali v inej kategórii monopostov. Po prvej zákrute bol Felipe Massa na prvej a Valteri Bottas na druhej priečke. Len chladnokrvnosťou úradujúceho šampióna si Lewis Hamilton berie späť aspoň druhú pozíciu a na trať vychádza SafetyCar (SC) pre kolízie v strede a na konci štartového poľa.

Poradie za SC sa ustálilo na Massa (Williams), Hamilton (Mercedes), Bottas (Williams), Rosberg (Mercedes), Hulkenberg (Force Idnia), Räikkonen (Ferrari), Kvyat (Red Bull), Vettel (Ferrari), Pérez (Force India) a ďalší. V treťom kole prichádza reštart pretekov a využíva ho Valteri Bottas, ktorý sa dostáva opäť pred Lewisa Hamiltona. Od dvanásteho kola prichádzajú na rad zastávky v boxoch a taktické zápolenie.

GP GRAN BRETAGNA F1/2015

V polovici pretekov má problémy s technikou Sainz (Toro Rosso). Ide pomaly po trati a tak sa vyvesuje Virtuálny SC, čo znamená spomalenie áut na rovnakú rýchlosť. Poradie je vtedy Hamilton, Massa, Bottas, Rosberg, Räikkonen, Vettel, Kvyat, Hulkenberg a ďalší. v 36. kole prichádza reštart a informácia, že prichádza dážď. V 39. kole ide cez Kimiho Räikkonena jeho kolega Sevastian Vettel. Kimi sa trápi a ide do boxov po nové pneu do prechodných podmienok. V 41. kole ide Rosberg cez Massu a až 43. kole idú do boxov Hamilton a Vettel, neskôr aj Rosberg, Massa a ostatní. Kimi Räikkonen si svojou skorou zastávkou zničil preteky, pretože jeho pneumatiky na ešte suchej trati trpeli a zničili sa.

Skvelý štart Williamsov a počasie zamiešali poradím, no vo výsledku to opäť nieje vidieť. Prvý Lewis Hamilton, druhý Nico Rosberg a tretí Sebastian Vettel. Kimi Räikkonen opäť doplatil na problémy a skončil až ôsmy.

GP GRAN BRETAGNA F1/2015

Výsledky pretekov:

1. 44 L. Hamilton Mercedes 52 1:31:27.729
2. 6 N. Rosberg Mercedes +0:10.956
3. 5 S. Vettel Ferrari +0:25.443
4. 19 F. Massa Williams +0:36.839
5. 77 V. Bottas Williams +1:03.194
6. 26 D. Kvjat Red Bull +1:03.955
7. 27 N. Hülkenberg Force India +1:18.744
8. 7 K. Räikkönen Ferrari +1 kolo
9. 11 S. Pérez Force India +1 kolo
10. 14 F. Alonso McLaren +1 kolo
11. 9 M. Ericsson Sauber +1 kolo
12. 98 R. Merhi Manor-Marussia +3 kolá
13. 28 W. Stevens Manor-Marussia +3 kolá

Zdroj: Scuderia Ferrari

Pridaj komentár