Víťazstvo v triede, ale aj štvrté miesto absolútne pre Martina Juhása

Martin Juhás spoločne s tímom MRM Motorsport to z Galanty na Pezinskú Babu nemajú ďaleko. Aj to je možno dôvod, prečo patrí tento kopec medzi jeho obľúbené, čo dokázal aj počas podujatia Slovakia Baba 2015.

MRM Motorsport

Martin so svojim BMW M3, ktoré má síce iba jednu poháňanú nápravu, dokáže poriadne šliapnuť na plyn a poráža aj podstatne silnejších súperov na vozidlách s pohonom všetkých štyroch kolies. Toto dokázal aj počas uplynulého víkendu, na Pezinskej Babe. Práve sem sa totiž po dlhej, päťročnej pauze vrátil seriál Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu, pod názvom Slovakia Baba 2015. „Pezinskú Babu mám veľmi rád. Možno je to dané tým, že to sem mám iba pár kilometrov, alebo profilom trate, ktorý, samozrejme ak neprší vyhovuje aj môjmu BMW,“ začal s rozprávaním Martin Juhás.

V priebehu podujatia Slovakia Baba 2015 Martin trať absolvoval síce iba štyrikrát (dva tréningy a dve súťažné jazdy), napriek tomu stále patril medzi najrýchlejších jazdcov nielen v slovenskom šampionáte, ale aj v porovnaní s konkurenciou z Rakúska, Čiech, Bosny a Hercegoviny a mnohých ďalších krajín. Výsledkom bolo víťazstvo v triede E1+2000/2WD, ale aj štvrté miesto absolútne v rámci slovenských kopcových majstrovstiev. Spokojnosť so svojim výkonom vyjadril aj Martin Juhás: „Som naozaj spokojný. Môj predpoklad bol, že sa umiestnim v absolútnom poradí o trochu nižšie, ale víkend bol nesmierne horúci a suchý a presne takéto počasie vyhovuje aj môjmu autu. Som rád, že sa preteky na túto trať vrátili a držím palce organizátorovi, aby sa mu tento stav podarilo udržať čo možno najdlhšie.“

MRM Motorsport

Martina Juhása spoločne s tímom MRM Motorsport a bielym BMW M3 budú mať možnosť diváci sledovať opäť v akcii už o dva týždne v rámci Dobšinského kopca 2015.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jakub Rovný

Pridaj komentár