VC USA

VC USA – preteky

A je rozhodnuté. Po zisku Pohára konštruktérov získava tím Mercedes aj titul Majstra sveta zásluhou Lewisa Hamiltona. Ten si víťazstvom v Austine zabezpečil dostatočný bodový náskok a získal tak už tretí titul Majstra sveta.

VC USA

Víťazom na okruhu Circuit of the Americas v Austine sa stal Lewis Hamilton na Mercedese. Na druhom miste skončil jeho sklamaný tímový kolega Nico Rosberg a tretí dojazdil Sebastian Vettel na Ferrari.

Štart do pretekov prebehol na osychajúcej trati a všetci piloti obuli pneumatiky do prechodného počasia. Hneď v úvode vytlačil Lewis svojho kolegu Nica Rosberga mimo trate a za Angličana sa zaradili oba Red Bully. Nico klesol na štvrté miesto, v prvej zákrute došlo aj ku kolízii niekoľkých áut, ktoré pokračovali do boxov. Sebastian Vettel postúpil po štarte na siedme a Kimi Räikkonen na desiate miesto. V druhom kole prebiehali súboje medzi Räikkonenom (Ferrari) a Buttonom (McLaren), neskôr Sainza (Toror Rosso) a Buttona. Onedlho sú preteky spomalené prvým virtuálnym Safety Carom (VSC), počas ktorého ide Lewis Hamilton pomalšie ako jeho súperi. Pri zrušení VSC režimu využíva situáciu Nico Rosberg a postupne sa dostáva pred oba Red Bully. V 10. kole je poradie na čele Hamilton, Rosberg, Kvyat, Ricciardo, Pérez, Vettel, Verstappen a Räikkonen.

VC USA

V 13. kole Kvyat (Red Bull) po predbehnutí Rosberga (Mercedes) vyšiel mimo trate a vrátil sa za tímového kolegu Ricciarda, v nasledujúcej zákrute Ricciardo predbieha Rosberga. Súboje predviedli Vettel, Verstappen, Räikkonen a Sainz. Niekoľkokrát si prehodili pozície po pekných súbojoch. Na rad prichádzajú zastávky v boxoch a tímy už skúšajú suché pneumatiky.

V 20. kole robí chybu Kimi Räikkonen a vráža do zvodidiel. Našťastie sa uvolní a pokračuje do boxov so zlomeným predným krídlom. Či má aj iné poškodenie nieje zrejmé. Do súboju sa dostáva Hamilton a Kvyat, Ricciardo a Rosberg. Kimi Räikkonen je aktuálne na 15 mieste a o pár kôl ho tím povolá pre prehrievanie pravej pneumatiky do boxov, kde aj končí. Pri kontakte so zvodidlami si predsa len poškodil monopost. V 24. kole Sebastian Vettel (Ferrari) predbieha Kvyata (Red Bull) a dostáva sa na štvrté miesto. V boxoch končí Felipe Massa pre poruchu na monoposte. V 26. kole predbieha Hamilton (Mercedes) pilota Red Bullu Ricciarda. O kolo neskôr ostáva stáť na trati monopost Sauber pilota Ericcsona a na trať vychádza Safety Car (SC). Poradie na čele pretekov Rosberg, Hamilton, Ricciardo, Kvyat, Vettel, Verstappen, Hulkenberg, Pérez, Button, Sainz.

VC USA

Po reštarte sa odohralo niekoľko súbojov medzi Vettelom a Kvyatom, neskôr aj s Ricciardom, Verstappenom a Hulkenbergom s Kvyatom a neskôr aj s Ricciardom. Je vidieť, že obschnutá trať už vôbec nesedí monopostom Red Bullu. Nico Hulkenberg má napokon po súboli poškodený monopost a končí pri trati. Opäť je vyhlásená fáza VSC. Po reštarte a návšteve v boxoch Rosberga, Kvyata a Ricciarda je poradie na čele Hamilton, Vettel, Rosberg, Verstappen, Button, Alonso, Pérez, Sainz, Maldonado. V 42. kole predbieha na čerstvých pneumatikách Nico Rosberg Sebastiana Vettela. V 43. kole rozbil svoj monopost Daniilo Kvyat a končí v pretekoch. Na trati opäť vidíme SC, čo využili Hamilton, Rosberg, Vettel, Sainz, Maldonado, Button a Nasr na návštevu v boxoch. Poradie je teraz Rosberg, Hamilton, Verstappen, Vettel, Pérez, Alonso.

VC USA

Po reštarte predbieha Vettel Verstappena. O kolo neskôr robí chybu Nico Rosberg a klesá z čela pretekov za Hamiltona. Pekné súboje predviedli jazdci v strede štartového poľa. Napriek tomu, že sa Vettel dotiahol na Rosberga, nedokázal ho predbehnúť a víťazí Lewis Hamilton na Mercedese, pred druhým Nico Rosbergom a tretím Sebastianom Vettelom. Najšťastnejším na bedni bol jasne Lewis Hamilton, pretože dnes získal víťazstvo a aj tretí titul Majstra sveta. GRATULUJEME!

Ďalšie preteky po VC USA sú už o týždeň v Mexiku.

Výsledky pretekov:

1. 44 L. Hamilton Mercedes 1:50:52.703
2. 6 N. Rosberg Mercedes +0:02.850
3. 5 S. Vettel Ferrari +0:03.381
4. 33 M. Verstappen Toro Rosso +0:22.359
5. 11 S. Perez Force India +0:24.413
6. 55 C. Sainz Toro Rosso +0:25.619
7. 22 J. Button McLaren +0:28.058
8. 13 P. Maldonado Lotus +0:32.273
9. 12 F. Nasr Sauber +0:40.257
10. 3 D. Ricciardo Red Bull +0:53.371
11. 14 F. Alonso McLaren +0:54.816
12. 53 A. Rossi Manor-Marussia +1:15.277

Zdroj: Scuderia Ferrari

Pridaj komentár