Igor Drotár, Vladimír Bánoci

Správa o zdravotnom stave Vladimíra Bánociho

Počas sobotňajšej (6.2.) automobilovej súťaže Dobšinská zima 2016 skolaboval spolujazdec Igora Drotára (61) a viceprezident Slovenskej asociácie motoristického športu (SAMŠ) – Vladimír Bánoci (60), a to počas druhej rýchlostnej skúšky priamo v súťažnom vozidle Mitsubishi Lancer EVO IX.

Vladimír Bánoci

Igor Drotár priviezol spolujazdca Bánociho do mesta Dobšiná, kde mu privolaní zdravotníci poskytli prvú pomoc. Vrtuľníková záchranná zdravotná služba ATE ho následne presunula priamo do Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Košiciach. Prvotné podozrenie na infarkt myokardu sa u pána Bánociho nepotvrdilo, no bol diagnostikovaný na srdcovú arytmiu a vysoký tlak. Momentálne je stále hospitalizovaný v košickom liečebnom ústave, kde podstupuje ďalšie vyšetrenia a úkony. V dohľadnej dobe bude prepustený do domácej opatery s ďalším liečebným postupom.

Igor Drotár, Vladimír Bánoci

Igor Drotár: „Po vyše 40 rokoch spoločného pretekania to bol pre mňa veľký šok. Našťastie je v dobrých rukách zdravotníkov Východoslovenského ústavu srdcových a cievnych chorôb v Košiciach, je plne pri vedomý a čaká ho ďalšia liečba. Touto cestou chcem z celého srdca poďakovať skvelým zdravotníkom RZP na podujatí v Dobšinej, ako aj lekárom a celému zdravotnému personálu v Košiciach. Aj za samotného Vlada ďakujem všetkým, ktorí pomáhali pri jeho záchrane a ďakujeme aj za všetky úprimné priania a slová.“

Zdroj: Race Pro Media / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár