L Racing

Zmeny v tíme L Racing pre rok 2016

Profesionálny pretekársky tím zažije počas svojho fungovania množstvo výhier, pádov aj zmien. Patrí to ku kolobehu každej stajne – od F1 až po MSR v rally. Krásnohorský tím L Racing intenzívne pripravuje svoju dlhú motoristickú sezónu rally a pretekov do vrchu. Aktuálnymi zmenami v tíme sú ukončenie spolupráce s pretekárom Jozefom Bérešom ml., ale aj zmena techniky Vlastimila Majerčáka z Mitsubishi na moderný Ford Fiesta R5.

L Racing

Jozef „Ďodi“ Béreš mladší pracoval v tíme L Racing od konca roku 2012 a bol dôležitou súčasťou pri vývoji vozidiel, ich príprave a samozrejme pri ich spoločných úspechoch. Medzi tie patria aj víťazstvo na Rally Tatry 2014 či titul absolútneho majstra Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu 2015. Jozefa tak tento rok neuvidíme za volantom Mini Cooper RRC, ani v kopcových špeciáloch z dielne L Racing.

Ján Lipták, manažér tímu L Racing povedal: „Jožko Béreš ml. bol súčasťou tímu L Racing prakticky od roku 2012 a spoločne sme zažili veľa úspechov aj pádov. Našu spoluprácu ukončujeme ešte pred štartom sezóny, a to kvôli názorovým rozdielom v spoločnom smerovaní. Touto cestou mu chceme poďakovať za množstvo skvele odvedenej práce a výborné výsledky. Zároveň mu úprimne prajeme veľa šťastia na ďalšej ceste.“

Majerčák odštartuje s R5

Napriek tejto zásadnej zmene sú prípravy na pretekársku sezónu v plnom prúde. Vlastimil Majerčák so spolujazdkyňou Michaelou Vejačkovou prichádzajú s avizovanou zmenou v technike: úradujúci majstri Slovenska v triede 3 obohatia štartové pole národného rally šampionátu s vozidlom Ford Fiesta R5 (trieda 2).

Vlastimil Majerčák: „Máme to šťastie, že si v najbližších dňoch v Anglicku prevezmeme prvý továrenský Ford Fiesta R5 EVO. Aj keď sú predošlé verzie Fiesty R5 prerobiteľné na porovnateľné EVO, toto je prvé auto v zbrusu novej špecifikácii priamo z továrne. Následne ho „prezlečieme“ do tímových farieb a pred Egrom ho samozrejme ešte otestujeme. Verím, že nás čaká veľmi zaujímavá sezóna. Náš kompletný kalendár podujatí predstavíme v najbližšej dobe.“

Stálou posádkou v tíme je aj dvojica Tomáš Fusko/Jakub Slovák, aktuálni majstri triedy 6. S akým vozidlom sa predstavia, prezradíme čoskoro. Aj túto sezónu bude tím L Racing patriť medzi najpočetnejšie tímy MSR v rally, ale aj pretekov do vrchu. Za volantom nebudú chýbať samozrejme ani Ján a Peter Liptákovci. Ďalšie zostavy, mená aj techniku predstavíme postupne. Sezóna 2016 pozostáva aktuálne zo 6 podujatí MSR v rally a 10 pretekov do vrchu (MSR PAV). Všetko sa začne na 11. Eger Rallye v Maďarsku, 1. až 3. apríla 2016.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár