KL Racing

KL Racing s Kukučkom a Cireňom v príprave na sezónu

Slovenská rally sezóna 2016 sa nezadržateľne blíži. Do štartu prvého majstrovského podujatia ostávajú v podstate už iba tri týždne a tak nečudo, že v tímoch to už naozaj vrie.

KL Racing

Inak to nie je ani v slovenskom KL Racing Rally Teame, ktorý sa v tohtoročnej sezóne bude na rally tratiach prezentovať dvojicou súťažných posádok, Tomášom Kukučkom s Radovanom Moznerom mladším a Pavlom Cireňom s Marekom Podobníkom. Práve nadchádzajúci víkend bude pre obe posádky testovacím, pričom každá z nich sa predstaví na úplne inom mieste.

Tomáš Kukučka počas víkendu vycestuje do susedných Čiech, kde si prvýkrát siahne na volant úplne novej Škody Fabia R5 s ktorou ho fanúšikovia budú mať možnosť v tohtoročnej rally sezóne sledovať. Pavol Cireň sa zase vydá úplne opačným smerom, do Cestíc, ktoré ležia juhozápadne od mesta Košice. Práve tu sa totiž uskutoční krátky rally šprint a Ciro sa divákom tohto podujatia predstaví na Subaru Impreza.

KL Racing

„Sezóna sa už blíži a ak v nej chceme uspieť čo možno najlepšie, treba investovať čas a financie do prípravy. Je síce pravda, že v tomto roku už naše posádky štartovali v Dobšinej, ale najazdených kilometrov nie je veľa a tak využívame aj možnosti menších súťaží. Paľo prišiel s myšlienkou podujatia v Cesticiach, kde bude reprezentovať náš tím a samozrejme v Kukovom prípade využívame možnosť testovania. Predsa len nová Škoda Fabia R5 je úplne niečo iné ako autá na ktorých sa v minulom roku Tomáš predstavil a treba si ju poriadne vyskúšať. Verím tomu, že pre naše súťažné posádky to bude dobrý víkend,“ zhodnotil Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár