Subaru Komárno Rally Team

Subaru Komárno Rally Team dokončil v Egri jeden súťažný deň

Mário Csente s Petrom Těšínskym a Subaru Impreza WRX STi sa fanúšikom rally súťaží predstavili na 11. Eger Rallye 2016 v slovenskom šampionáte po viac ako ročnej prestávke.

Subaru Komárno Rally Team

Súťaž, ktorá je známa svojimi extrémne rýchlymi traťami, ale aj neskutočným množstvom divákov odštartovala ako úvodné podujatie slovenských rally majstrovstiev. Medzi viac ako dvoma stovkami súťažiacich mali diváci možnosť sledovať aj posádku Subaru Komárno Rally Teamu, Mária Csenteho a jeho spolujazdca Petra Těšínskeho. Ich cieľom bolo poriadne rozjazdiť sa po Máriovom viac ako ročnom neúčinkovaní na slovenskej rally scéne. Sobota sa vydarila, dosiahli spoločne na tretie miesto v triede 3, v nedeľu však prišlo odstúpenie.

Subaru Komárno Rally Team

„Bolo to náročné. Auto, tím, aj Petr fungovali perfektne, len ja som na sebe cítil ten dlhý výpadok. Postupne sa to však zlepšovalo a ja som si za volantom viac a viac veril. V sobotu naše snaženie bolo odmenené bodmi za tretie miesto v triede a ja som sa už nevedel dočkať nedeľných rýchlostných skúšok. Pri odjazde zo servisnej zóny, na ceste do tankovacej zóny nás však zradilo čerpadlo prívodu paliva. Strašne ma to mrzí, ale technika niekedy urobí škrt cez rozpočet. Napriek tomu ďakujem celému tímu, všetkým mechanikom, Petrovi a partnerom za podporu. Hádam budeme mať viac šťastia v Prešove,“ povedal smutný Mário Csente po smolnom odstúpení z 11. Eger Rallye 2016.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch, Jakub Rovný

Pridaj komentár