KL Racing

Výborný výkon KL Racingu a Sýkoru na Šumave

Slovenský KL Racing Rally Team počas uplynulého piatka a soboty odštartoval český rally šampionát. Výsledkom bolo ôsme miesto absolútneho poradia, ale aj šieste miesto v triede 2.

KL Racing

Deväť vozidiel špecifikácie R5, trojica WRC-čiek, množstvo S2000-cok, ale aj veľkých štvorkoliek. Celkovo sedemdesiatdeväť súťažných posádok obsahoval zoznam štartujúcich v rámci tohtoročnej Rallye Šumava Klatovy. Slovenský KL Racing Rally Team sa, ako sme vás už informovali, postavil na štart jednej z najstarších českých rally súťaží spoločne s posádkou Jan Sýkora – Štěpán Palivec a Škodou Fabia R5. Náročná súťaž, ktorej štart bol situovaný na piatkový podvečer mala v pláne absolvovať počas úvodného súťažného dňa celkovo päť meraných úsekov. Tie sa vo veľkej miere jazdili po tme, pričom Janovi s Štěpánom patrilo po ich absolvovaní šieste miesto absolútneho poradia. Na sobotu, čiže druhý deň súťaže pripravil organizátor ďalších sedem, nie menej náročných skúšok. Po ich absolvovaní patrila v cieli 51. Rallye Šumava Klatovy posádke slovenského KL Racing Rally Teamu ôsme miesto absolútneho poradia, ale aj šieste v triede 2.

KL Racing

„Výborná súťaž, neskutočne silná konkurencia vrátane dvojice továrenských posádok, ale aj vynikajúci výkon našej posádky,“ takto v krátkosti zhodnotil priebeh 51. Rallye Šumava Klatovy Marek Lokaj, manažér KL Racing Rally Teamu. „Z môjho pohľadu musím povedať, že som spokojný. Syky išiel so Škodou Fabia R5 prvý krát a myslím, že to dopadlo nad očakávania. Chalani nielenže splnili cieľ, ale doviezli auto až do cieľa celé a neporušené. Navyše vybojovali prvé body do priebežného poradia šampionátu. Ja im za to ďakujem. Samozrejme moja vďaka patrí aj mechanikom za výbornú prípravu auta a partnerom tímu za podporu.“

KL Racing

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Vladislav Maschl

Pridaj komentár