Maťo Homola, TCR International Series

Maťo Homola – TCR 2016 – Spa-Francorchamps – voľné tréningy

Free Practice 1 a 2

Tretí pretekársky víkend sa karavána seriálu TCR International Series presťahovala do Belgicka na známy okruh Spa-Francorchamps. Nádherná príroda, jeden z najdlhších okruhov v Európe a zároveň aj obľúbená trať Maťa Homolu.

Maťo Homola, Spa-Francorchamps

Preteky sú spojené so seriálom World Endurance Championship (WEC) a zároveň aj Porsche GT3 Cup. Zvuková kulisa špeciálov GT, LMP1 a TCR sa nesie šírim okolím a atmosféra je tu úžasná.

Dnešný deň sú na programe pre seriál TCR dva merané tréningy. Do prvého Maťo Homola nastúpil s cieľom vyskúšať nastavenia, ktoré by mohli vyhovovať tejto trati, no zároveň jazdil na starších pneumatikách. Do tohto víkendu je povolených len 10 ks nových pneumatík, takže treba rozumne hospodáriť. „Mám veľmi rád túto trať, ktorá sa rovnako ako Estoril radí medzi klasické okruhy a nie je tu veľa priestorov na chybu. Legendárna zákruta Eau Rouge je neskutočná. Je to fakt „na srdce“,“ povedal Maťo. „Auto bolo veľmi pretáčavé hlavne v rýchlych zákrutách, čo musíme zmeniť, raz som skončil aj mimo trate, našťastie vo vyasfaltovanej výbehovej zóne, takže sa nič nestalo. Niečo sme pomenili a uvidíme v druhom tréningu“.

Maťo Homola, TCR International Series

V druhom meranom tréningu tím najprv pripravil brzdy do kvalifikácie a prvých pretekov a následne sa Maťo pustil do rýchlych kôl. Následne sa mu podarilo zajazdiť výborné kolo a dostal sa do čela, no vzápätí jeho kolega Attila Tassi ukázal svoju rýchlosť a dostal sa na prvú priečku. Neskôr zaútočili aj Hondy a SEATy tímu Lukoil, ktoré sa predrali dopredu. Pre Maťa tak jeho čas nakoniec znamenal siedmu priečku. „Po prvom meranom tréningu sme popracovali na nastavení a podarilo sa nám zmenšiť pretáčavosť auta. S aktuálnym nastavením som spokojný, teším sa, ako sa bude správať na nových pneumatikách, keďže aj druhý tréning sme šli na starých.“

Preteky je možné sledovať naživo na webe www.tcr-series.tv a na youtube kanáli TCR-TV.

Harmonogram pretekov v SPA-Francorchamps

Štvrtok, 5.5.
11.30 – 12.00 (30’) TCR International Series Free practice 1
15.45 – 16.15 (30’) TCR International Series Free practice 2

Piatok, 6.5.
13.40 – 14.00 (20’) TCR International Series Qualifying (Q1)
14.05 – 14.15 (10’) TCR International Series Qualifying (Q2)
17.30 – 18.00 (30’) TCR International Series Race 1 start (9 laps)

Sobota, 7.5.
12.35 – 13.00 (30’) TCR International Series Race 2 start (9 laps)

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 Racing

Pridaj komentár