Kesko Racing

Kesko Racing odštartuje kopcovú sezónu v Zaluži

Rožňavský Kesko Racing Team už v minuloročnej sezóne podstatnou mierou zasiahol okrem rally súťaží aj do šampionátu pretekov automobilov do vrchu. Inak tomu nebude ani v tomto roku.

Kesko Racing

„Úvodné kolo slovenských majstrovstiev pretekov automobilov do vrchu sme vynechali. Stalo sa tak z dvoch dôvodov. Po prvé, preteky v Rechbergu boli pre náš tím neskutočne vzdialené a po druhé, nemali sme celkom prichystané obe autá. Ako všetci asi vedia, na Eger Rallye som ja musel zo súťaže odstúpiť a kým sme poriadne prišli na to, čo autu vlastne bolo, prešiel dosť dlhý čas,“ vysvetlil úvodom rozhovoru Juraj Keszi, manažér Kesko Racing Teamu.

Po vynechaní úvodného kola slovenského kopcového šampionátu, ale ako už vieme aj nutných opravách na vozidlách identických vozidiel Seat Leon TDi, odštartuje dvojica jazdcov Kesko Racing Teamu v rámci druhého kola v poľskej Zaluži. Samozrejme v jednom z vozidiel Seat bude sedieť František Fusko, minuloročný druhý vicemajster v skupine N a prvý vicemajster triedy N do dvoch litrov.

Kesko Racing

V tom druhom to bude Štefan Tököli, pre ktorého minuloročné kopcové majstrovstvá skončili šiestym miestom v skupine a piatym v triede N do dvoch litrov. Pre oboch jazdcov však tento poľský kopec bude absolútnou novinkou.

„Samozrejme, aj tieto preteky sú pre Fera a Pištíka novinkou, keďže tu nikdy neštartovali. Po porade v tíme je jasné, že nám o výsledok až tak moc nejde, dôležité je otestovať obe autá po opravách a zistiť ich funkčnosť. Verím však, že teraz už bude všetko v absolútnom poriadku, keďže hneď po Zaluži náš Kesko Racing Team čakajú aj preteky na Jahodnej pri Košiciach,“ dodal záverom Juraj Keszi.

Kesko Racing

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár