Igor Drotár

Igor Drotár po Jahodnej: Kráska, ktorú treba skrotiť

Výsledková listina po pretekoch automobilov do vrchu na Jahodnej hovorila o druhom mieste absolútne pre Igora Drotára – rovnako v rámci Majstrovstiev Slovenska, ako aj Poľska. Jedno z najkrajších áut – Škoda Fabia DTRi (trieda E1+2000) je vo veku, kedy sa chváli svojou krásou. Je na Igorovi a jeho tíme, aby z neskrotnej krásky urobili pokorného víťaza.

Igor Drotár

Nové auto z dielne tímu Profiko má za sebou zatiaľ niekoľko smolných víkendov. Aj keď jeho výzor a dizajn mnohých chytá za srdce, problémy kopcovú Fabiu neopúšťali ani na pretekoch Moris Cup Jahodná. Náročný a miestami zradný košický kopec vytrápil tiež Igora Drotára. Napriek všetkému si udržal tempo a získal cenné body slovenského a poľského národného šampionátu.

Igor Drotár: „Je to krásne auto, i keď stále nefunguje tak, ako by malo. Počas víkendu na Jahodnej nás vytrápil diferenciál, ktorý pri vyše 600-koňovom výkone fungoval ako na sériovom aute. Bola to teda trochu lotéria, či zahne, alebo sa nedajbože zoznámim s miestnymi kovovými bariérami. K tomu sa pridali aj iné problémy, no mechanici odviedli dobrú prácu a venovali sa autu aj počas chladných nocí. Nechcem sa však iba sťažovať a stále verím, že náš čas príde. Vďaka bohu aj za takýto pekný výsledok. Napokon, keď auto chvíľu fungovalo, dokázali sme sa priblížiť časom konkurencie pred nami. Potenciál tam určite je. Druhé miesto na Slovensku aj v Poľsku nie je v tejto silnej konkurencii mladých dravých jazdcov vôbec zlé. Vážim si, že sa môžem naťahovať o najlepšie časy so šikovnými a talentovanými pretekármi ako sú Věroslav Cvček ml. z Česka, Ronnie Bratchi zo Švajčiarska či Waldemar Kluza z Poľska.“

Igor Drotár

O dva týždne čaká Igora slávne a historické podujatie do vrchu Ecce Homo v českom Šternberku. Tím Profiko sa medzitým posnaží pripraviť Škodu Fabia DTRi tak, aby konečne ukázala svoj skutočný potenciál. A hlavne, aby sa z neskrotnej „krásky“ stalo pretekárske „zviera“.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár