KL RACING

KL RACING a veľká výzva na RALLY HUSTOPEČE

Dvojicu súťažných posádok predstaví na nadchádzajúcom rally podujatí v Hustopečiach slovenský KL Racing Team. Budú to Kukučka s Vejačkom a Cireň s Podobníkom.

KL RACING

Prví menovaní, čiže Tomáš Kukučka s Petrom Vejačkom sa divákom druhého kola slovenského šampionátu predstavia v spolupráci s vozidlom Škoda Fabia R5. Spoločne si to táto dvojica vyskúšala v súťažnom vozidle už na Rally Vyškov 2016, kde im v konečnom poradí patrilo víťazstvo v rámci Pohára organizátora, ale aj piate miesto absolútneho poradia.

„Vo Vyškove nám spoločne s Vejom všetko v aute klapalo a dúfam, že to tak bude aj teraz v Hustopečiach. Aj keď nám v prvom rade ide o body do slovenských majstrovstiev, ale aj FIA Zóny strednej Európy, som zvedavý ako sa nám podarí porovnať s kompletnou českou rally špičkou, ktorá tu bude štartovať. Verím, že to bude dobré a zo súťaže budeme odchádzať všetci spokojní,“ naznačil plány pred AGROTEC PETRONAS Syntium Rally Hustopeče 2016 Tomáš Kukučka.

KL RACING

V prípade druhej dvojice, Pavla Cireňa a Mareka Podobníka to bude trochu iné. Tát dvojica sa už spoznávať nemusí, keďže majú už spoločne najazdených niekoľko súťaží. Rovnako ako v rámci úvodnej súťaže slovenského šampionátu v Egri, aj v Hustopečiach sa divákom predstavia s vozidlom Honda Civic TypeR, ktoré je zaradené do triedy 8.

„Nám ide o získanie čo možno najväčšieho počtu bodov práve v triede 8. S Hondou totiž na vrcholné priečky v celkovom poradí počítať nemôžeme, tak sa zameriavame práve na triedu. Je už vopred jasné, že aj tu to bude nemilosrdný boj,“ predstavil svoje plány Pavol Cireň.

KL RACING

Na súťaž sa už teší aj manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj: „Samozrejme, rovnako ako naše posádky, ani ja sa už neviem dočkať štartu súťaže. Od Eger Rally uplynulo už viac ako dva mesiace a tak sme všetci doslova nažhavení. Dúfam, že obom našim posádkam sa bude dariť a uvidíme ich úspešne až na cieľovej rampe.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár