Maťo Homola

Maťo Homola už tento víkend v Sochi!

Úžasný úspech sa podaril mladému slovenskému pretekárovi Maťovi Homolovi na ostatnom pretekárskom víkende seriálu TCR International Series v nemeckom Oscherslebene, kedy sa ako prvý Slovák postavil na najvyšší stupienok v tomto seriáli. Po prvých pretekoch víkendu bol dokonca na prvom mieste v celkovom hodnotení šampionátu, po druhých sa posunul na tretie miesto so stratou 4 bodov na prvých dvoch jazdcov.

Maťo Homola

Po tomto víkende sa v hodnotení tímov vyšvihol aj maďarský tím B3 Racing Team Hungary, v ktorom jazdí Maťo Homola. Aktuálne je na druhej priečke s kombinovaným ziskom 263 bodov.

Pred nami je už ďalší víkend, ktorý sa bude konať na známom ruskom okruhu v Sochi. Maťo bude mať na palube svojho SEATu Leon TCR aj 20 kg hmotnosti , tzv. Success ballast (pridaná hmotnosť na základe úspešnosti z posledných pretekov), keďže Maťo získal druhú najvyššiu porciu bodov za víkend. 30 kg bude mať na palube jeho kolega Dušan Borković, ktorý získal najviac bodov víkendu a James Nash bude jazdiť s 10 kg navyše.

Maťo Homola

„Hmotnosť určite bude cítiť, primárne od druhej polovice pretekov, kedy je už značné opotrebenie pneumatík a vtedy zaváži každé kilo. Do Ruska sa však veľmi teším, bude to moja premiéra na tomto okruhu, tak som veľmi zvedavý. Sezóna sa rozbehla pre mňa veľmi dobrým smerom a dám všetko do toho, aby som v tom aj pokračoval.“, povedal Maťo pred nadchádzajúcimi pretekmi.

Preteky môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 18:15.

Maťo Homola

Harmonogram pretekov:

Sobota:
10:00 – 10:30 Free Practice 1
12:15 – 12:45 Free Practice 2
15:20 – 15:55 Qualifying (Q1 + Q2)

Nedeľa:
09:10 – 09:20 Shakedown
12:35 Race 1
14:05 Race 2

všetky časy: GMT +3

Zdroj: TS Maťo Homola

Pridaj komentár