XIQIO Racing

Víťazstvo v A-čkach bral na Babe Tomáš Ondrej a XIQIO Racing

Skupinu A, ale aj triedu A nad dva litre v rámci pretekov automobilov do vrchu Slovakia Baba 2016 vyhral Tomáš Ondrej so Škodou Fabia WRC XIQIO Racing Teamu.

XIQIO Racing

Ako sme vás už pred pretekmi automobilov do vrchu na Pezinskej Babe informovali, Tomáš Ondrej sa na radosť všetkých prítomných fanúšikov automobilového športu, predstavil opäť s vozidlom Škoda Fabia WRC. To doviezol rovno z kontrolného servisu a po oprave prevodovky. Ako sme sa všetci mali možnosť v priebehu víkendu presvedčiť, škodovka, ale aj Srnka boli opäť vo výbornej kondícii, pričom v cieli pretekov Slovakia Baba 2016 im spoločne patrilo nielen víťazstvo v skupine A, ale aj triede A nad dva litre a v konečnom hodnotení absolútneho slovenského poradia aj piate miesto.

XIQIO Racing

„Auto ide výborne, akurát na začiatku som musel spoločne s mechanikmi trochu nastaviť podvozok na podmienky tunajšej trate. Potom už všetko fungovalo výborne. Pre mňa boli preteky výborné a aj s výsledkom som spokojný. Skupinu a triedu sme bez problémov vyhrali a čo sa týka absolútneho poradia, viac sa už nedá urobiť. Naše auto je čistý rally špeciál a to sa nedá porovnať s kopcovým špeciálom, ktorých tu štartuje množstvo,“ zhodnotil po pretekoch Tomáš Ondrej.

XIQIO Racing

Na pretekoch síce fyzicky nebol, na internete však o to pozornejšie sledoval časy svojho jazdca. Reč je o manažérovi XIQIO Racing Teamu, Mariánovi Mičákovi: „Áno, je to pravda. Na pretekoch som sa osobne zúčastniť nemohol, ale počas celého víkendu som sledoval časy, ale aj komunikoval s Tomášom telefonicky. Ten splnil naše plány do poslednej bodky a ja som spokojný.“

XIQIO Racing Team teraz čaká voľný víkend a potom celú zostavu tímu opäť budeme mať možnosť sledovať v rámci Dobšinského kopca 2016.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár