RUFA SPORT

RUFA SPORT tretí v majstrovstvách Európy FIA ERC v Rzeszowe

25.Rajd Rzeszowski 2016 priniesol slovenskému RUFA SPORT Teamu a jeho posádke Grzegorzovi Grzybovi a Robertovi Hundlovi tretie miesto absolútneho poradia v rámci FIA ERC, ale aj víťazstvo v rámci domáceho šampionátu.

RUFA SPORT

Súťažnej posádke slovenského RUFA SPORT Teamu jazdiacej na Forde Fiesta R5 patrila po prvom, nočnom teste v rámci seriálu FIA ERC piata priečka priebežného poradia. Druhá etapa začala výborne, neskôr však defekt na Grzegorzovej obľúbenej rýchlostnej skúške Lubenia ich z tretieho miesta posunul smerom dolu. Na ďalšom teste však všetko dobehli a vrátili sa na tretie miesto, ktoré udržali až do cieľa celej súťaže.

V rámci poľských rally majstrovstiev, do ktorých sa v Rzeszowe o body rovnako bojovalo,, im patrilo po piatkovej prvej rýchlostnej skúške druhé miesto. V nasledujúcom teste to bola až ôsma priečka, vďaka defektu o ktorom sme už hovorili. V nasledujúcom, štvrtom teste sa prebojovali do vedenia, ktoré im rovnako až do cieľa nikto nevzal. Keďže Grzegorz s Robertom už pred touto súťažou viedli v priebežnom hodnotení poľského rally šampionátu, svoje vedenie navýšili.

RUFA SPORT

Grzegorz Grzyb s Robertom Hundlom a Fordom Fiesta R5 vo farbách slovenského RUFA SPORT Teamu tak dosiahli v Rzeszowe na výborné umiestnenia, keď v súťaži započítavanej do seriálu FIA ERC dojazdili tretí a v rámci poľských rally majstrovstiev zvíťazili.

„Som neskutočne spokojný. Naša posádka v silnej európskej konkurencii, kde štartovali jazdci takých mien ako sú Kajetanowicz, či Bouffier, dokázala prekrásne zabojovať a dosiahnuť na výborné umiestnenia v rámci majstrovstiev Európy FIA ERC. Trate boli náročné, počasie nevyspitateľné, keď najskôr bolo neskutočne horúco, no na druhý deň začalo mrholiť a enormne sa schladilo. Samozrejme toto počasie malo vplyv aj na voľbu správneho obutia. To sa Grzegorzovi s Robertom podarilo a víťazstvom v poľských majstrovstvách si zabezpečili náskok pred svojimi prenasledovateľmi. Verím, že toto víťazstvo bude tvoriť základ na zisk poľského absolútneho rally titulu. Tieto úspechy by sme však nedosiahli bez špičkovej práce mechanikov, ale ani bez podpory reklamných partnerov, za čo všetkým patrí moja veľká vďaka,“ povedal po 25.Rajde Rzeszowski Ľubomír Klemna, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

RUFA SPORT Team spoločne s posádkou Grzegorz Grzyb a Robert Hundla, ale aj ich Ford Fiesta R5 sa slovenským divákom predstavia už počas nadchádzajúceho víkendu na Rally Lubeník, kde ich diváci majú možnosť opäť sledovať v plnom nasadení.

Zdroj: Miroslav Majláth / Foto: Tibor Szabosi

Pridaj komentár