Maťo Homola

Maťo Homola – TCR – Singapore

Ázijský kolotoč TCR pokračuje pre Maťa Homolu tento víkend v Singapure

TCR International Series má pred sebou tri záverečné pretekárske víkendy, všetky tri v Ázii. Preteky v Singapure a ďalšie v Sepangu sa konajú popri seriáli F1, čo prináša nielen možnosť zviditeľniť sa pred širokým spektrom divákov, ale aj o niečo sťažené podmienky nielen pre jazdcov, ale aj pre celý tím.

Maťo Homola

Po krátkej, takmer trojtýždňovej pauze sa karavána seriálu TCR presúva do Singapuru, kde bude hosťom na pretekoch svetovej triedy – seriálu Formuly 1. Jazdenie popri F1 však neprináša len pozitíva, ale aj negatíva. „Je škoda, že vďaka veľmi nabitému programu F1 nedostaneme možnosť dvoch voľných tréningov, ale len jedného. Ten bude mať síce 40 minút namiesto obvyklých 30, ale nie je to ideálne, keďže mestský okruh vyžaduje pomer medzi agresivitou a presnosťou. Ale neobávam sa toho, pretože som urobil významný krok v práci so simulátorom a trať sa mi páči.“, povedal Maťo.

Maťo Homola, TCR International Series, Singapore

Ďalej dodáva: „Je však pre mňa cťou byť súčasťou pretekárskeho víkendu kráľovnej motoršportu, už po druhý krát v tejto sezóne. Pred nami je o dva týždne ešte Sepang v Malajzii, kde si to zopakujeme. Tam nám dokonca naplánovali len jeden 30 minútový tréning. Je to sťažená situácia, keďže sú to trate, kde som ešte v živote nejazdil.“

Maťo má pred sebou náročné preteky na viac ako 5 km dlhom mestskom okruhu, ktorý neodpúšťa ani najmenšiu chybu. „Žiadne výbehové zóny, nekompromisne tvrdé mantinely. To je Singapur. Predpokladám, že tu budú skutočne tesné súboje „dvere na dvere“ a bude treba ukázať aj určitú dávku drzosti.“

Maťo Homola

Preteky môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, facebook stránke TCR International Series, prípadne na www.tcr-series.tv a zo záznamu na Sport 2 v nedeľu od 16:15.

Program víkendu:

Piatok:
09:35-10:15 Free Practice

Sobota:
08:40 – 09:05 Qualifying (Q1 + Q2)
13:25 Race 1 (streaming)

Nedeľa:
09:00 Race 2 (streaming)

Časy sú SELČ (Stredoeurópsky letný čas)

Zdroj: Maťo Homola / Foto: B3 racing

Pridaj komentár