RUFA SPORT

Štvrté miesto vo Vsetíne pre RUFA SPORT Team

Posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel spoločne s Fordom Fiesta R5 dojazdili na konečnom štvrtom mieste absolútneho poradia, ale aj druhom v Pohári organizátora na XIII. Bonver Partr Rally Vetín 2016.

RUFA SPORT

Záverečné kolo českej série rallysprintov odštartovalo, rovnako ako v minulom roku vo Vsetíne. Organizátor pritom volil presne taký istý formát súťaže ako v minulom roku a tak väčšinu súťažiacich vo Vsetíne nečakala žiadna novinka. V RUFA SPORT Teame však s jednou novinkou prišli. Tou bola zmena spolujazdca, ktorej sa v tomto prípade ujal Jakub Wróbel. Grzegorz Grzyb si tak skôr, ako na trať musel zvykať na nový hlas znejúci vo Forde Fiesta R5. Cieľom posádky bolo hlavne sa čo možno najskôr spoločne zžiť, pričom Grzegorz potreboval hlavne po ťažkej havárii v Košiciach, ale aj menšom incidente na Rajde Dolnoślaski nabrať istotu. Už začiatkom mesiaca november ho totiž čaká posledné kolo poľského rally šampionátu, v rámci ktorého sa bude rozhodovať o poľskom absolútnom šampiónovi v rally.

RUFA SPORT

Poďme však naspäť do Vsetína, kde Grzegorz s Jakubom vybojovali štvrté miesto absolútneho poradia, ale aj druhé miesto v rámci Pohára organizátora. Celá súťaž, ako sme už spomínali presne kopírovala vlaňajší scenár a k pohode súťažiacich, ale aj množstvu divákov, ktorí sa vo Vsetíne každoročne stretnú prispievalo aj krásne jesenné počasie. Grzegorz s Jakubom sa už od úvodu súťaže usadili na štvrtom mieste absolútneho poradia a keďže im tu nešlo o žiadne body, nemali sa ani veľmi kam ponáhľať. Zvolili preto jazdu na istotu, počas ktorej zdokonalovali svoju spoluprácu.

RUFA SPORT

„Naša posádka sa v prvom rade musela na tejto súťaži poriadne zohrať, čo sa aj nakoniec podarilo. Jakub sa ukázal ako výborný spolujazdec, s ktorým by Grzegorz mohol pokračovať ďalej. Začiatkom mesiaca november nás totiž čaká jedna z najdôležitejších súťaží v tomto roku a tým je Rajd Arlamow, kde sa bude rozhodovať tohtoročnom poľskom absolútnom rally majstrovi a práve tu Grzegorz má veľkú šancu na jeho zisk, keďže v priebežnom poradí šampionátu vedie o dvadsať bodov. Vo Vsetíne sa zišla nesmierne silná konkurencia, v ktorej dokázali Grzegorz s Jakubom výborne zabojovať. Ja som s výsledkom spokojný,“ povedal po XIII. Bonver Partr Rally Vsetín manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár