RUFA SPORT

RUFA SPORT na AUTO SHOW s majstrom sveta JWRC, ale aj majstrom Poľska

Tradičná novembrová AUTO SHOW na SLOVAKIA RINGU je pre slovenský RUFA SPORT každoročne jednou z rally akcií, na ktorej sa zúčastňuje s viacerými posádkami. Aj v tomto roku predstaví naraz trojicu jazdcov.

RUFA SPORT

V prvom rade to bude azda najväčšie lákadlo divákov KESKOMOBILE AUTO SHOW, aktuálny svetový majster JWRC, Simone Tempestini. Rumun s talianskou licenciou, ktorý vyhral tohtoročný juniorský svetový šampionát nebude v RUFA SPORT Teame žiaden nováčik, keďže tento slovenský tím reprezentoval už v minuloročnej sezóne na Rally Vsetín. Zatiaľ čo vo Vsetíne sa predstavil s vozidlom špecifikácie WRC, na SLOVAKIA RINGU to bude s najnovšou technikou v podobe vozidla Ford Fiesta R5.

S rovnakou špecifikáciou vozidla, avšak v tomto prípade so Škodou Fabia R5 sa divákom AUTO SHOW vo farbách RUFA SPORT Teamu predstaví aj tradičný člen tímu, Grzegorz Grzyb, ktorý sa po štyroch absolútnych slovenských rally tituloch hrdí v tomto roku aj historicky prvým poľským absolútnym rally titulom.

Tretím jazdcom RUFA SPORT Teamu bude na podujatí Tomáš Kostka, trojnásobný víťaz AUTO SHOW a absolútne druhý jazdec na tohtoročnej Barum Rally Zlín, podujatia zaradeného do seriálu ERC. Oproti predchádzajúcej dvojici, ktorá ako sme už spomínali sa predstaví s vozidlami špecifikácie R5, Tomáš privezie na SLOVAKIA RING vozidlo Ford Focus WRC.

RUFA SPORT

„Podujatie Auto Show máme radi, je tu vždy dobrá organizácia, ale aj uvoľnenejšia atmosféra oproti iným podujatiam. Vieme sa tu okrem súťaženia stretnúť aj s partnermi tímu, kamarátmi a známymi, pozhovárať sa s nimi, pohostiť ich. Na Auto Show im dokonca vedia naši jazdci ukázať aj ako funguje rally vozidlo priamo na rýchlostnej skúške. Každoročne sa RUFA SPORT Team snaží fanúšikov rally súťaží aj niečim zaujať, tentokrát prichádzame s čerstvým juniorským svetovým šampiónom, ale aj absolútnym rally majstrom Poľska, či trojnásobným víťazom tejto súťaže. Verím, že fanúšikovia budú mať z toho radosť. Rád by som aj touto cestou všetkých fanúšikov rally športu pozval na KESKOMOBILE AUTO SHOW,“ povedal manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

RUFA SPORT

Podujatie KESKOMOBILE AUTO SHOW štartuje v dňoch 11.-12.11.2016 na SLOVAKIA RINGU v Orechovej Potôni. V piatok je na programe testovanie a vozenie partnerov, v sobotu od 8:30 hod. štartuje samotná súťaž tromi rýchlostnými skúškami. Kto sa stane víťazom tohtoročnej AUTO SHOW sa dozvieme o 16:00 hodine v sobotu 12.11.2016.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch, Jakub Rovný, Team

Pridaj komentár