Maťo Homola

Maťo Homola – TCR Macao – prvý tréning

Maťo Homola po prvom voľnom tréningu v Macau

Macao, ktoré mnohí prezývajú aj Las Vegas Ázie, no jeho výnosy z hazardu už prekonali aj túto americkú ikonu, je tento víkend dejiskom posledného pretekárskeho víkendu seriálu TCR International Series v roku 2016.

Maťo Homola

Dnešné skoré ráno pre Európu, no v Macau takmer obed, bolo v znamení prvého voľného tréningu seriálu TCR. Maťo Homola v ňom nakoniec obsadil 11. miesto, no mal ďaleko naviac: „Nemal som šancu zájsť ani jedno rýchle kolo, neustále som dobiehal jazdcov CTCC (čínsky šampionát cestovných vozidiel, s ktorými ide TCR spojené preteky) a sú výrazne pomalší ako my. Bude to ešte len zaujímavé,“ povedal Maťo.

Nekompromisná a úzka trať sa podpísala aj na Maťovom aute: „Podarilo sa mi ľavou stranou trafiť bariéru, našťastie veľmi jemne a na aute je len zopár škrabancov. Trať je uskákaná a má veľmi malú adhéziu. To by sa mohlo zmeniť, keďže odteraz na nej bude až do nedele neustále niekto jazdiť. Musíme sa pohrať s nastavením a uvidíme zajtra.“

Maťovi sa však jazdilo dobre a darilo sa mu zrýchľovať. Zajtrajší tréning by mohol ukázať viac.

Maťo Homola

Preteky aj tréningy môžete sledovať naživo na YouTube kanáli TCR TV, facebook stránke TCR International Series, prípadne na www.tcr-series.tv a samotné preteky zo záznamu na Dvojke RTVS v nedeľu o 22:50.

Program víkendu:

Piatok:
05:30 – 06:00 Free Practice 2 (timing a streaming)

Sobota:
00:30 – 01:30 Qualifying (Q1 + Q2) (timing a streaming)

Nedeľa:
03:00 – 05:00 Race 1+2 (10 kôl každé) (timing a streaming)

Časy sú SEČ (Stredoeurópsky čas)

Pridaj komentár