Home / Česko Slovensko / ARC Bratislava v ALMS na thajskom Burirame
ARC Bratislava

ARC Bratislava v ALMS na thajskom Burirame

Automobilový pretekár Miro Konôpka so svojím tímom ARC Bratislava sa tento víkend pobije o ďalšie dôležité boji do hodnotenia Ázijskej Le Mans Série. Na okruhu Buriram v Thajsku sa pôjdu 4-hodinové vytrvalostné preteky, do ktorých slovenský tím postaví dva prototypy Ginetta Nissan LMP3.

ARC Bratislava

V tej s číslom 4 bude Slovák Miro Konôpka štartovať s dvoma Britmi Mikeom Simpsonom a Darrenom Burkeom. Spolu sa im na začiatku decembra v japonskom Fudži podarilo skončiť na vynikajúcom 2. mieste v triede LMP3. V druhom prototype s číslom 7, ktorý takisto pripravujú mechanici ARC Bratislava v spolupráci s britským tímom Lanan Racing, sa za volantom budú striedať Austrálčan Neale Muston a Lotyš Konstantins Calko.

V celkovom poradí je ARC Bratislava po dvoch pretekoch v čínskom Ču-chaj a Japonskom Fudži na výbornom 3. mieste so ziskom 30 bodov. Pred ním sú len jazdci tímu Jackie Chan DC Racing so 40 a lídri Tockwith Motorsport so 44 bodmi.

Preteky je možné sledovať live na oficálnej stránke ALMS www.asianlemansseries.com. Informácie a fotografie Martina Straku nájdete aj na FB profile ARC Bratislava.

Zdroj: Race Pro Media

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *