KL Racing

KL Racing na Sigorde vyradila absurdná porucha

Rally Sigord, druhé kolo zimného rally seriálu BPM motorsport Cup 2017 absolvovala aj posádka KL Racing Rally Teamu, Pavol Cireň – Lucia Laurincová.

KL Racing

Poriadne premrznuté a zasnežené trate v okolí Prešova mali v pláne Paľo s Luciou absolvovať v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Nakoniec absolvovali iba polovicu súťaže, keď vo štvrtom, z celkového počtu šesť testov museli Mitsubishi odstaviť mimo trať.

„Bola to pekne pripravená súťaž. Rýchlostné skúšky boli pod snehom a ľadom, miestami sa objavil aj asfalt, ale aj na ňom bolo treba dávať poriadny pozor. Išlo sa nám super a tešili sme sa z toho, že opäť sedíme v ostrom aute. Pred druhým kolom sme kontrolovali auto vrátane stavu paliva. Ukazovateľ hovoril, že v aute je približne polovica nádrže paliva, toto žiaľ nebola celkom pravda a ukázalo sa to na štvrtom teste, kde motor začal vynechávať a nakoniec sa odmlčal celkom. Neviem kde bola zrada, či ukazovateľ zamrzol, alebo sa stalo niečo s plavákom. Toto zistíme až v dielni, potom budeme múdrejší. Mrzí ma to, ale s takouto poruchou sme nemohli počítať,“ opísal príhodu Pavol Cireň.

KL Racing

Práve v momente tejto poruchy na Rally Sigord dorazil aj manažér KL Racing Rally Teamu, Marek Lokaj: „Rovnako ako našu posádku, aj mňa táto absurdná porucha mrzí, ale aj o tomto sú rally súťaže. Napriek tomu by som Paľovi s Luciou rád poďakoval za reprezentáciu KL Racing Rally Teamu a partnerom za podporu. Pokračujeme začiatkom mesiaca február na Dobšinskej zime.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár