Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team s Bérešovcami na Rally Rožňava

Už v minuloročnej sezóne sme si zvykli, že do rally súťaží sa začal zapájať aj Slovak National Hill Climb Team. Inak tomu nebude ani v tomto roku, pričom už na Rally Rožňava nasadí tím dvojicu súťažiacich. A nie hocakých.

Slovak National Hill Climb Team

Otca a syna Bérešovcov netreba nikomu na Slovensku, ale aj v zahraničí predstavovať. Obaja brázdia trate rally súaží už mnoho rokov, pričom na konte majú množstvo titulov slovenských šampónov. Jozef Béreš mladší je dokonca päťnásobný absolútny slovenský rally majster. Na Rally Rožňava, ktorá odštartuje v dňoch 31.3. – 1.4.2017 sa obaja predstavia v triede historických vozidiel.

Jozef Béreš mladší spoločne so spolujazdcom Zoltánom Répásom odštartujú na vozidle Lada VFTS s ktorým dokážu poriadne rozohriať srdcia rally fanúšikov. „Auto máme pripravené, aj keď ešte pred týždňom bolo ešte rozobraté do poslednej skrutky. Žiaľ, veľa času na test neostalo, prebehol som ho iba na kúsku, ale verím, že všetko je pripravené tak ako má. V triede historikov nás nie je veľa a predpokladám, že o body budeme bojovať hlavne s otcom. Obaja však chceme poriadne pobaviť aj divákov, veď kvôli tomu na rally súťaže chodia. Dúfam, že sa nám bude dariť, na rýchlostné skúšky sa veľmi teším, sú naozaj zaujímavé, ale aj poriadne náročné,“ povedal pred Rally Rožňava Jozef Béreš mladší.

Slovak National Hill Climb Team

Ako sme už spomínali, za volantom druhého vozidla vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu sa predstaví Jozef Béreš starší. Dvojku v aute, čiže navigátora mu bude robiť osvedčený Vojto Bačinský, ktorý už spoločne s Jóžim odjazdil množstvo súťaží. Ako športové náradie im poslúži stará osvedčená Mazda 323 4WD.

Do Rožňavy na rally smeruje aj šéf Slovak National Hill Climb Team Peter Ambrúz: „Bérešovci sú vždy veľkým ťahákom pre divákov. Keďže Ďodi reprezentuje náš tím, je jasné, že sme v rámci rozjazdenia pred sezónou volili aj rožňavskú súťaž. S jeho otcom spolupráca začala už v minulosti, tak prečo by sme v nej nepokračovali aj naďalej? Verím, že obaja nielen poriadne zabavia divákov, ale že ich spoločne uvidíme aj na cieľovej rampe.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár