RUFA SPORT

RUFA SPORT s Grzybom tretí na Rally Rožňava

Tretím miestom absolútneho poradia odštartoval tohtoročnú raly sezónu slovenský RUFA SPORT Team. O tento úspech sa zaslúžila posádka Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel.

RUFA SPORT

RUFA SPORT Team na úvodné kolo Majstrovstiev Slovenskej republiky 2017 priviezol do Rožňavy nové vozidlo Škoda Fabia R5, ale aj nového spolujazdca, Jakuba Wróbela. Ten síce už s Grzegorzom odjazdil koncom minulého roka dve podujatia, ale v rámci slovenského šampionátu ešte neštartoval.

„Zdá sa, že máme veľa vecí nových, ale v podstate je všetko pri starom. Stále štartujeme za RUFA SPORT Team a rovnako ako v minulosti, aj teraz chceme bojovať o absolútny titul. Je však ešte veľmi skoro o tom hovoriť, sezóna sa iba začína a už dnes vieme, že konkurencia bude silnejšia ako v minulosti,“ povedal pred 10. L Racing Rally Rožňava 2017 Grzegorz Grzyb.

Samotná súťaž odštartovala v piatok (31.3.2017) úvodnou mestskou okruhovou skúškou. V nej Grzyb s Wróbelom štartovali s číslom 1, čiže čistili trať, čo bolo okamžite vidieť aj na výsledku, keď im po úvodnom teste patrila siedma priečka a strata viac ako 18 sekúnd.

RUFA SPORT

„Museli sme čistiť trať, čo samozrejme nebolo dobré. Stratili sme veľa, zajtra však začínajú pravé rýchlostné skúšky a stratu skúsime dobehnúť,“ zhodnotil Grzegorz úvodný test.

Počas druhého dňa súťaže, čiže soboty (1.4.2017) museli súťažiaci zvládnuť celkovo sedem veľmi náročných rýchlostných skúšok. Grzegorzovi s Jakubom sa darilo držať krok s konkurenciou, žiaľ, pri tempe aké najrýchlejší súťažiaci od rána nastolili, bolo nesmierne ťažké dohnať stratu z piatka. V cieli tak napokon posádke RUFA SPORT Teamu patrilo konečné tretie miesto absolútneho poradia.

„Robili sme čo sa dalo, ale jazdilo sa naozaj na hrane a viac sa nedalo. Navyše sme si s Jakubom aj zvykali na nové auto. Prišli sme sem s cieľom vyhrať, ale súťaž bola mimoriadne náročná, stačila jedna chybička a nemuseli sme tu byť. Máme úvodné body a nie je ich málo. Šampionát sa iba začal, nabudúce budeme rýchlejší,“ zhodnotil Grzegorz na cieľovej rampe.

RUFA SPORT

Spokojný s výsledkom bol aj manažér RFA SPORT Teamu Ľubomír Kleman: „Samozrejme mohlo to byť aj lepšie, ale som spokojný. Grzegorz s Jakubom štartovali prvýkrát spolu v rámci veľkej súťaže, s novým autom a ako som sa mal možnosť na vlastné oči presvedčiť súťaž bola nesmierne náročná. Jediné čo ma trochu mrzí, že všade inde, ak je zaradený mestský okruh jazdia vozidlá v opačnom poradí, od najpomalších po najrýchlejších. Neviem prečo organizátor v Rožňave volil opačnú možnosť. Pre najrýchlejšie posádky to bolo doslova trápenie keď museli čistiť trať, čo bolo vidno aj na dosahovaných časoch. Verím tomu, že v Prešove to už bude podstatne lepšie. Vďaka patrí všetkým partnerom RUFA SPORT Teamu za podporu.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár