Maťo Homola

Maťo Homola v prvých pretekoch v Brahrajne bez bodov

Prvé preteky TCR International Series v podaní Maťa Homolu v rámci sprievodného podujatia Veľkej ceny Bahrajnu Formuly 1 nedopadli tak, ako si predstavoval. Hoci štartoval z posledného miesta po penalizácii za výmenu motora, najrýchlejší pilot dopoludňajšej kvalifikácie napokon prišiel do cieľa na 13. mieste.

Maťo Homola

Na štarte zostal stáť dlhšie ako jeho súperi, no stratu sa mu podarilo dohnať a už na konci prvého získal jednu pozíciu, keď pekne predbehol jedinú ženu v štartovom poli, Talianku Cerutti. Aj ďalšie kolá boli konkurencieschopné a Maťo sa približoval k Maďarovi Tassimu. Aj toho predbehol a doťahoval talianskeho veterána F1 Gianniho Morbidelliho. S ním to už nebolo také jednoduché a po tvrdom kontakte sa obaja dostali aj do vyšetrovania stewardov. Napokon to zostalo bez trestu, no Homola už nemohol rátať s výkonom motora, ktorý mu ráno pomohol zajazdiť najlepší čas druhej kvalifikácie. Jeho najlepšie kolo v pretekoch bolo takmer o 3,5 sekundy horšie. A v závere ho pri výjazde na cieľovú rovinku zaskočil dym v kokpite jeho Opela Astra TCR.

Maťo Homola

„Neboli to vydarené preteky, nemal som výkon, nemohol som útočiť,“ povedal po pretekoch sklamaný Maťo Homola. „Na štarte to bola moja chyba. Keďže som nútene vynechal druhý tréning, tak som si nemal kedy vyskúšať štartovací režim. A spojku som podržal príliš vysoko. Ďalej som úspešne zvládol tri súboje, no potom to už išlo od desiatim k piatim a na konci som ešte stratil aj 12. miesto na cieľovej čiare. Inžinieri nášho tímu DG Sport Compétition sa musia na auto poriadne pozrieť, asi ich zasa čaká šichta do noci. No verím, že zajtra to bude lepšie a získam nejaké body.“

Maťo Homola

Druhé preteky TCR International Series sa na okruhu Sachir v Bahrajne idú v nedeľu 16.4. o 12:00 SELČ. Na Slovensku ich možno sledovať na športovej stanici Sport 1 alebo na oficiálnom Youtube kanáli TCR Series.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár