Subaru Komárno

Subaru Komárno smeruje do Prešova

Mesiac po úvodnom podujatí sezóny v Rožňave pokračujú Majstrovstvá Slovenska v rely druhou súťažou v Prešove. Šarišská bašta bude zároveň aj druhým štartom v najvyššej súťaži pre novú posádku Subaru Komárno Rally Teamu, ktorá sa už v Rožňave blysla dobrým výkonom.

Subaru Komárno

V silne obsadenej triede 3 dvojica Tomáš Minarovič a Róbert Baran bojovala o pódiové umiestnenie a zastavila ich až porucha motora v závere súťaže. „Odišiel nám motor a pred nadchádzajúcim podujatím v Prešove sme ho museli vymeniť,“ vraví Tomáš. „Uplynulú sobotu sme dokončili prípravu vozidla a v nedeľu sme s novým motorom absolvovali „brzdu“. Na pondelok sme si potom naplánovali testovacie jazdy v Dlhej pri Trnave, aby sme na dráhe dôsledne preverili funkčnosť vozidla. Súčasne som si mohol trénovať techniku jazdy v zákrutách, šmyky, brzdy, no vlastne celé to pekne zabehnúť. Z auta mám teraz ešte lepší pocit, ako v Rožňave. Cítim, že tím na aute tvrdo popracoval a pokúsim sa im to vrátiť čo najlepším výsledkom v prešovskej rely.“

Subaru Komárno

A zatiaľ čo tím pracoval na príprave ostrého auta do MSR, tak Tomáš Minarovič využil možnosť zapretekať si na Rally Show v Dolnej Strehovej pri Veľkom Krtíši. A znova ukázal svoj talent. V súčte troch meraných úsekov zajazdil najlepší čas a iba dve trestné sekundy, za ťuknutie kužeľa, ho pripravili o víťazstvo. „Využil som príležitosť štartovať a dobre sme si zajazdili. Škoda tej penalizácie za ten retardér, ale aj druhé miesto je pekné,“ priznal Minarovič.

V Rally Prešov nastúpi Tomáš Minarovič znova s Róbertom Baranom v triede 3, ktorá bude ešte viac nabitejšia posádkami, ako v Rožňave. „Už sa neviem dočkať štartu. Podľa štartovej listiny to bude najobsadenejšia trieda a doma nastúpi aj Tibor Cserhalmi. Môže to byť krásny súboj. Ďakujem Máriovi (Csentemu), KM Racingu a všetkým chlapcom, ktorí popracovali na tom, aby sme mohli znova stopercentne pripravení nastúpiť na štart a verím v pekný výsledok,“ zakončil Tomáš Minarovič.

Subaru Komárno

23.Rally Prešov štartuje 29.apríla ráno a na posádky čaká deväť meraných úsekov o dĺžke približne deväťdesiat kilometrov.

Zdroj: Ľuboš Kašický / Martin Paľov a Tibor Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár