VH Autoracing Team

Vlado Hanuš s Milanom Timkom (takmer) splnili cieľ

Cieľ, najazdiť čo možno najviac ostrých kilometrov a zároveň dôjsť až do cieľa súťaže. S takýmito úvahami cestovala na Rally Prešov posádka VH Autoracing Teamu.

VH Autoracing Team

„Súťaž bude nesmierne ťažká, hlavne rýchlostná skúška Cemjata je neskutočne zradná a nebezpečná. Na ceste totiž nie je asfalt, ale množstvo napadaného lístia, machu a po piatkovom daždi aj neskutočne veľa blata, ktorého v priebehu súťaže bude po vyťahaní z krajníc ešte viac. Takéto podmienky sme ešte s našim Fordom Fiesta R5 ešte nezažili, tak som sám zvedavý ako to bude fungovať. Jednoznačne našim cieľom je dojazdiť až do cieľa,“ povedal pred súťažou Vlado Hanuš.

Ťažké podmienky si ešte pred štartom samotnej súťaže mala posádka VH Autoracing Teamu mala možnosť vyskúšať v rámci piatkového shakedownu a Vlado bol z fungovania Fiesty dosť prekvapený: „Absolvovali sme shakedown, pričom sme využili všetkých päť povolených prejazdov. V každom z nich sa nám darilo zrýchľovať a mal som z toho dobrý pocit.“

VH Autoracing Team

V rámci sobotnej súťaže sa Vladovi s Milanom darilo plniť plán na sto percent a zo svojim výkonom boli obaja spokojní. Žiaľ, po odjazdení piatich testov boli nútení pred štartom do šiesteho meraného úseku odstúpiť.

„Museli sme odstúpiť. Nebolo to po mojej jazdeckej chybe, takže auto ostalo neporušené, odišlo nám čerpadlo paliva. Je to škoda, každý ostrý kilometer s Fiestou je pre mňa dobrý, ale čo už narobíme, aj takýto je motoristický šport. Nie sme závislí iba na výkone posádky, ale aj na technike, ktorá občas neposlúcha. Verím, že na Rally Tatry o mesiac to bude zase lepšie,“ ukončil rozprávanie Vlado Hanuš.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár