Slovak National Hill Climb Team

Zlomená ruka Béreša vyradila národný tím z Portugalska a Španielska

Druhé a tretie podujatie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu sa budú konať počas nasledujúcich víkendov na tratiach v Portugalsku a Španielsku. Žiaľ, bez účasti Slovak National Hill Climb Teamu a Jozefa Béreša mladšieho.

Slovak National Hill Climb Team

Jazdca národného kopcového tímu mali možnosť sledovať diváci naposledy počas 23. Rally Prešov 2017. Práve na tejto súťaži Ďodi vyhral triedu Historik, keď sa na štart postavil s vozidlom Lada VFTS a spolujazdcom Zoltánom Répásom.

Po tejto súťaži mal Slovak National Hill Climb Team naložiť kopcový špeciál Tatuus s motorom Honda a cestovať do Portugalska na druhé podujatie Majstrovstiev Európy pretekov automobilov do vrchu. Realita je však iná a keď sa mi rozozvučal v nedeľu večer zvonček telefónu a Ďodi mi oznámil zlomeninu ruky, myslel som si, že si zo mňa robí srandu. Opak však bol pravda.

Slovak National Hill Climb Team

„Už na Rally v Prešove som sa necítil celkom fit a tak som po jej skončení ani nečakal na výdaj Lady z uzavretého parkoviska, ale aj so spolujazdcom Zolim Répásom sme sa pobrali domov. Keď sme dorazili k nám, pri vystupovaní z auta sa mi zatočila hlava a následne som odpadol. Zoli ma prebral a zdalo sa, že všetko je v poriadku, cítil som sa zrazu lepšie. Po pár minútach ma však začala bolieť ruka a následne začala puchnúť, tak sme spoločne išli na pohotovosť. Tu mi zröntgenovali ruku a zistili zlomeninu. Asi som si ju pri páde prisadol. Hneď som volal Petrovi Ambrúzovi, šéfovi Slovak National Hill Climb Teamu, ktorý ma prišiel k nám domov hneď psychicky podporiť. Mrzí ma to, na európske preteky som sa tešil,“ opísal Ďodi Béreš udalosti po Rally Prešov.

Ako už Ďodi povedal, šéf tímu, Peter Ambrúz ho ihneď navštívil doma, v Pederi. Samozrejme rovnako ako Ďodiho ho neúčasť na pretekoch mrzí, berie však novo vzniknutú situáciu v pokoji: „Na Portugalsko a následne na Španielsko sme sa pripravovali niekoľko mesiacov. Človek však mieni, život mení a neurobíme s tým nič. Podstatné je, že sa Ďodimu nič vážnejšie nestalo. Uvidíme čo povedia lekári cez týždeň a podľa toho upravíme náš tímový program. Prvoradé je zdravie, preteky budú aj v budúcnosti.“

Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team tak po vypustení dvojice zahraničných, európskych podujatí teraz čakajú preteky v poľskej Zaluži a následne pri Košiciach, na Jahodnej. O tom, kto sa divákom na spomínaných pretekoch predstaví vás budeme včas informovať.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár