Igor Drotár

Igor Drotár mieri na poľskú Zaluž

Majstrovstvá Slovenska v pretekoch automobilov do vrchu (MSR PAV) pokračujú už tento víkend v poľskej Zaluži. Jánošík je obľúbeným hrdinom rovnako u nás aj v Poľsku a podobnej obľube sa u našich severných susedov teší i prešovský automobilový pretekár Igor Drotár.

Igor Drotár

Aktuálny kopcový majster Slovenska a Poľska Igor Drotár má za sebou náročné úvodné podujatie Rechbergrennen, kde kvôli problémom s riadiacou jednotkou napokon ani neodštartoval. Tím Profiko, ktorý spravuje Igorovu Škodu Fabia DTRi, však v Poľsku sľubuje reparát.

Na jazdcov čaká 4688-metrov dlhá trať, ktorej dominuje úvodná dlhá rovinka, za ktorou nasledujú serpentíny s 11 vlásenkami. Svoju úlohu dozaista zohrá aj počasie, keďže predpoveď na víkend zatiaľ hovorí o búrkach.

Igor Drotár: „Do Poľska sa už veľmi teším a rovnako aj na množstvo mojich fanúšikov. Ukážem sa tam po prvýkrát ako úradujúci majster Poľska. Preto verím a dúfam, že chlapci z Profiko spravili všetko, čo je v ich silách, aby sme v Zaluži nastúpili bez technických starostí, ktoré nás riadne vytrápili nedávno v Rakúsku. Neradi by sme skočili takpovediac „z blata do Zaluže“, v pláne máme zopakovať náš úspech z minulého roka.“

Igor Drotár

Igor minulý rok v Zaluži vyhral. Ako mu bude priať šťastie a technika, sa dozvieme už tento víkend.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár