XIQIO Racing

Minuloroční víťazi, XIQIO Racing a „Srnka“ mieria opäť na Rallye Tatry

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 odštartuje v Poprade, na Rallye Tatry. Medzi štartujúcimi nebudú chýbať ani tri posádky košického XIQIO Racing Teamu.

XIQIO Racing

Tomáš Ondrej s Adamom Gömörim v rámci najstaršej slovenskej rally súťaže, ktorou je Rallye Tatry stáli v jej novodobom ponímaní na najvyššom stupienku pre absolútnych víťazov už dvakrát. Prvýkrát to bolo v roku 2012, poslednýkrát si ocenenia za najrýchlejšiu rally posádku v Poprade prevzali v minulom roku, čiže 2016. Motivácia, zopakovať tento výsledok je určite veľká, už dnes je však jasné, že splniť túto úlohu nebude jednoduché. Proti nim sa totiž v rámci 44. Rallye Tatry postaví neskutočne veľa silných súperov, na najnovšej technike.

„Ešte v nedeľu, na Jahodnej som hovoril, že Rallye Tatry asi neodštartujeme. Dnes je však situácia iná a my našich verných divákov nesklameme. V minulom roku sme práve na tejto súťaži vyhrali a musím povedať, že konkurencia bola rovnako silná. Už v Rožňave sme dokázali, že vieme s našou postaršou technikou konkurovať aj najnovším R5-kám a víťazstvo nám zobrala iba penalizácia, ktorá do dnešného dňa nie je doriešená. Dúfam, že sa nám v Poprade bude dariť,“ povedal pred cestou na tretie kolo slovenského rally šampionátu Tomáš Ondrej.

XIQIO Racing

Posádka o ktorej sme až doposiaľ hovorili však nebude jediná, ktorá v Poprade bude reprezentovať slovenský XIQIO Racing Team. Druhou bude dvojica Peter Deak – László Bagó, ktorí sa predstavia v spolupráci s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Spomínaná posádka sa síce v tomto roku ešte v rámci slovenského rally šampionátu divákom nepredviedla, jazdec aj spolujazdec však patria medzi veľmi skúsených a určite sa budú snažiť zabojovať o jednu z popredných priečok v triede 3, kam je ich Mitsubishi zaradené.

Poslednou dvojicou vo farbách košického tímu bude posádka Tomáš Manduľák – Imrich Ferencz jazdiaca na Citroëne C2 R2 Max. Táto dvojica má už za sebou rally školu, ktorú absolvovala na Rally v Rožňave, ale aj štart v Prešove, ten však nevyšiel celkom podľa ich predstáv a zo súťažou sa museli rozlúčiť už v prvom meranom úseku. Snáď sa im podarí v Poprade dôjsť až na cieľovú rampu.

XIQIO Racing

„Za posledných päť rokov jedine Tomáš s Adamom dokázali vyhrať túto súťaž dvakrát, čo ich stavia do úlohy favoritov. Na to by som ja však nestaval, keďže ako všetci vieme každá rally súťaž je závislá nielen od výkonu posádky, ale aj techniky, či defektov. Verím, že všetkým našim trom posádkam sa akékoľvek nepredvídané okolnosti vyhnú a ak by sa podaril aj dobrý výsledok, potešili by ma,“ povedal záverom Marián Mičák, manažér XIQIO Racing Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár