RUFA SPORT

RUFA SPORT na 44. Rallye Tatry s Grzybom a Browinskim

Tretie kolo Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 odštartuje RUFA SPORT Team v trochu pozmenenej zostave. Jazdec ostáva, vozidlo rovnako, mení sa iba meno spolujazdca.

RUFA SPORT

Štvornásobný slovenský absolútny rally majster, ale zároveň aj úradujúci poľský majster, či dvojnásobný absolútny víťaz Rallye Tatry (v rokoch 2008 a 2015), Grzegorz Grzyb sa predstaví v rámci aktuálnej, 44. Rallye Tatry 2017 v spolupráci so spolujazdcom Boguslawom Browinskim. Tohto spolujazdca už rovnako slovenskí rally fanúšikovia poznajú, keďže v minulosti pravidelne jazdil s iným poľským jazdcom, Maciejom Rzeznikom. Boguslaw vystrieda na horúcom sedadle spolujazdca Jakuba Wróbela iba v rámci tejto jedinej súťaže, keďže Jakub sa z pracovných dôvodov nemôže nadchádzajúcej Rallye Tatry zúčastniť. Čo sa týka súťažného vozidla, tu žiadna zmena nenastáva a stále budú mať možnosť fanúšikovia RUFA SPORT Teamu sledovať jeho posádku vo vozidle Škoda Fabia R5 z dielní MM Rally Teamu.

RUFA SPORT

„Na Rallye Tatry do Popradu chodíme radi. Táto súťaž je každý rok dobre organizačne pripravená, rýchlostné skúšky sú kvalitné a patrične náročné. Verím, že tomu nebude inak ani tento rok. Samozrejme ako vždy na každú súťaž ideme aj do Popradu patrične pripravení, pričom Grzegorza ešte pred súťažou čaká jeden kratší test a samozrejme, posledné nastavenia Škody Fabia R5 urobí posádka aj na shakedowne. Konkurencia bude rovnako ako na predošlých dvoch súťažiach nesmierne silná a zabrať bude treba už od prvých metrov súťaže. Verím, že našej posádke sa podarí obsadiť jednu z najvyšších priečok absolútneho poradia,“ povedal Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

RUFA SPORT

44. Rallye Tatry 2017 odštartuje v dňoch 26. – 27.5.2017 v Poprade a jeho okolí. Samotná súťaž po piatkovom shakedowne odštartuje o 16:18 hodine zo štartovej rampy, ktorá bude umiestnená na Námestí Sv. Egídia v Poprade. Na piatok (26.5.2017) sú pre všetkých súťažiacich pripravené tri rýchlostné skúšky vrátane obľúbeného mestského okruhu. V sobotu (27.5.2017) súťažiacich čaká ďalších šesť meraných úsekov na troch rozdielnych tratiach. Cieľ súťaže bude opäť na cieľovej rampe na Námestí Sv. Egídia, pričom prvú posádku očakávame o 15:00 hodine.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár