ARC Bratislava

ARC Bratislava pokrstil auto na 24h Le Mans

Slovenský prototyp Ligier JS P217 Gibson, s ktorým náš tím ARC Bratislava odštartuje v tohtoročnej edícii slávnych pretekov 24h Le Mans, už má svoje meno. Pretekár a majiteľ tímu Miro Konôpka spolu s členmi svojho tímu ho včera pokrstili rýdzo slovenským menom ONDREJ. Krstným otcom tohto špeciálu sa stal herec Činohry SND Tomáš Maštalír.

ARC Bratislava

„Každé auto v Le Mans musí mať svoje meno,“ vysvetľoval prítomným na slávnosti pred Starou tržnicou v Bratislave Miro Konôpka. „My sme prvý slovenský tím na týchto pretekoch, a tak sme si vybrali pekné slovenské meno Ondrej. Medzi mechanikmi sa to už uchytilo, a tak tomuto nádhernému a rýchlemu autu dnes môžeme oficiálne dať toto meno. Som rád, že úlohu krstného otca prijal Tomáš Maštalír, ktorý má sám k pretekaniu veľmi blízko.“

Známy herec pokrstil prototyp kategórie LM P2 originálnym francúzskym šampanským: „Nezostáva mi nič iné, iba popriať tomuto autu veľkú rýchlosť, výdrž a veľa štastia v pretekoch, ktoré budeme všetci v júni sledovať,“ povedal pri krstení Tomáš Maštalír.

ARC Bratislava

Legendárne preteky 24h Le Mans sa na okruhu La Sarthe začínajú v sobotu 17. júna. Tím ARC Bratislava cestuje na oficálne testovanie už túto sobotu 27. mája.

Zdroj: Race Pro Media / Foto: Matej Jankovič/Remmy photo

Pridaj komentár