RUFA SPORT

RUFA SPORT tretí na FIA ERC Seajets Acropolis Rally 2017

Slovenský RUFA SPORT Team s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel dojazdili na treťom mieste absolútneho poradia v rámci podujatia FIA ERC Seajets Acropolis Rally 2017.

RUFA SPORT

Neskutočné teplo, sucho a všadeprítomný prach zo šotolinových rýchlostných skúšok. Aj tak by sa dalo jednoducho opísať tretie kolo tohtoročného seriálu FIA European Rally Championship. Na štart podujatia v Grécku sa premiérovo postavila aj poľská posádka slovenského RUFA SPORT Teamu, Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel so Škodou Fabia R5.

„Súťaž je pre nás veľkou výzvou aj z dôvodu, že ja osobne nemám veľa skúseností so šotolinou. Je to dané jednoznačne tým, že na Slovensku, ale aj u nás v Poľsku veľa takýchto súťaží nejazdíme. Bude to pre nás nová skúsenosť,“ povedal pred štartom gréckej rally štvornásobný slovenský absolútny rally majster, ale aj úradujúci absolútny šampión Poľska, Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Ako sa počas priebehu súťaže ukázalo, Grzyb s Wróbelom sa medzi posádkami, ktoré už grécku súťaž v minulosti absolvovali nestratili. V podstate od začiatku sa neustále držali medzi najrýchlejšími približne ôsmymi posádkami, pričom od testu po test neustále zrýchľovali. Výsledkom bolo tretie miesto absolútneho poradia a zisk veľmi dôležitých prvých bodov do európskeho šampionátu.

RUFA SPORT

„Našej posádke, ale aj nášmu tímu sa podarilo dosiahnuť ďalší z historických výsledkov. Je pravda, že na Barum Rally v Zlíne a v Rzeszowe posádka RUFA SPORT Teamu už niekoľkokrát stála na stupienkoch pre najlepších, v Grécku sa jazdilo na šotolinových tratiach, ktoré boli veľmi kamenisté a plné iných nástrah, čo pre Grzyba bolo niečo úplne nové. Pre Grzegorza to bola grécka premiéra, ktorá dopadla nad očakávanie. Celý tím RUFASPORT vrátane posádky sme veľmi šťastný, že sme sa dokázali s týmito nástrahami vysporiadať a doviezť auto do cieľa na famóznom treťom mieste absolútneho poradia. Ďakujem nielen posádke za špičkový výkon, ale aj mechanikom za perfektnú prípravu auta a všetkým partnerom za podporu,“ doplnil po súťaži Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Team

Pridaj komentár