Maťo Homola

Maťo Homola v Salzburgu na stupňoch víťazov

Automobilový pretekár Maťo Homola zažil v TCR International Series na rakúskom Salzburgringu vydarený víkend. Po víťazstve v kvalifikácii skončil v prvých pretekoch víkendu na vynikajúcom 2. mieste a po prvý raz v tejto sezóne sa postavil na stupne víťazov. Spolu s 10. miestom z druhých pretekov získal spolu 24 bodov, čo je viac, ako za doterajších 5 kôl náročnej sezóny s novým tímom DG Sport Compétition a Astrou TCR.

Maťo Homola

Po štarte z pole position bojoval Maťo so Srbom Dušanom Borkovičom o prvenstvo v prvých pretekoch na 4,1 km okruhu pri Salzburgu v Rakúsku. V jednom momente po reštarte dokonca dostal nos svojho auta pred Borkovičovu Alfu. „Bol som na vonkajšku a mal som rýchlosť, no tesne pred brzdením som pocítil vibrácie z pravého predného kolesa a radšej som zvoľnil. Nechcel som riskovať nehodu, v tej zákrute skončilo v týchto pretekoch niekoľko mojich súperov. A ďalšie kolo sa ide o týždeň, takže ťažká nehoda a krátky čas na opravu by určite ovplyvnili aj prípravu na Hungaroring. Teším sa z 2. miesta, hoci som chcel vyhrať. No konečne sme sa dostali tam, kam patríme, teda na pódium,“ zhodnotil po prvých pretekoch Maťo Homola.

Maťo Homola

Podľa pravidiel TCR štartuje víťaz kvalifikácie do druhej jazdy víkendu z 10. miesta. Maťo vyrazil skvele, no počas jazdy na náročnom rýchlom okruhu dostali poriadne zabrať predné pneumatiky. Nové totiž v jeho tíme nasadili do prvých pretekov, v tých druhých zostali Homolovi už len použité. Slovenský reprezentant tak nemohol útočiť tak, ako v prvých pretekoch. „V prvej jazde som na konci cítil výraznú nedotáčavosť, tak som to s inžiniermi chcel zmeniť. No nefungovalo to a v druhých pretekoch to bolo ešte horšie. Mohol som skončiť aj lepšie, no Lloyd mňa a Vervischa predbehol pod žltými vlajkami, keď som nebránil pozíciu. No s víkendom ako takým som spokojný, konečne som nabral poriadnu porciu bodov a verím, že to zopakujem aj na Hungaroringu o týždeň. Moji fanúšikovia to majú zo Slovenska blízko, tak verím, že na tribúnach budú aj slovenské vlajky. Videl som ich aj tu na Salzburgringu, všetkým fanúšikom ďakujem za podporu.“

Maťo Homola

V priebežnom hodnotení TCR International Series sa Maťo Homola posunul na 11. miesto so ziskom 44 bodov. Ďalšie kolo najlepšieho seriálu cestovných vozidiel na svete sa ide už o týždeň 17. a 18. júna na okruhu Hungaroring pri Budapešti v Maďarsku.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár