Igor Drotár

Igor Drotár späť na Morave

Morava – kraj vína a dobrej pálenky privíta tento víkend posádky nielen Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR). XIII. Agrotec Petronas Syntium Rally je tiež súčasťou českého národného šampionátu, ako aj Stredoeurópskej trofeje FIA. Slovensko-moravská posádka Igor Drotár-Tomáš Plachý tu absolvuje svoju štvrtú tohtoročnú súťaž.

Igor Drotár

Nedávna Rally Tatry zanechala v Igorovi zmiešané pocity. Jeho výkony v novom aute a súhra s rovnako novým spolujazdcom chcú určite svoj čas. Hustopečská rely bude veľkou skúškou pre naše posádky, keďže svojím charakterom nepripomína nič, čo poznáme u nás doma. Široké vinice a polia medzi obcami skrývajú trate náročné na rozpis a rytmus. Úseky na nespevnenom povrchu sú výzvou samou osebe.

Igor Drotár: „Po krásnom víkende na moravskom Šternberku pred dvomi týždňami sa znovu vraciame na malebnú Moravu, no tentokrát kopec vystriedajú trate hustopečskej rely. Svojím charakterom patrí medzi naše náročnejšie súťaže. Možno mám mierne obavy, podčiarknuté nedostatkom spoločných skúseností s autom i so spolujazdcom, no určite nám nebude chýbať športový duch a nasadenie. Každá chvíľa v tomto aute je sviatkom samým osebe a rovnako Hustopeče predvedú jeho prednosti. Spravíme všetko preto, aby sme sa čo najlepšie vyrovnali „mladíckemu talentu“ nášho moderného stroja. Veľmi sa už teším aj na bohatú a skúsenú konkurenciu z okolitých krajín.“

Igor Drotár

Tento piatok čaká posádky slávnostný štart v Hustopečiach (19:00), po ktorom nasledujú dve kolá na troch tratiach (6 RS), pričom posledná skúška štartuje až o 23:26. Zvuk vyladených motorov rozozvučí sobotňajšie ráno na prvej rýchlostnej skúške (a siedmej celkovo) o 10:43. Podobne ako v piatok, aj sobota pozostáva z dvoch kôl na troch tratiach. Na konci 12. rýchlostnej skúšky a teda po 150,6 súťažných kilometroch sa dozvieme mená víťazov.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár