L Racing

L Racing čaká moravské dobrodružstvo

Víkendová „XIII. Agrotec Petronas Syntium Rally“ bude v poradí štvrtým podujatím Majstrovstiev Slovenska v rely (MSR). Chýbať tam nebude ani tím L Racing, ktorý okrem MSR zabojuje s posádkou Majerčák/Vejačková i v zónovej súťaži.

L Racing

Rely s inak absurdne dlhým reklamným názvom (a bez zvyčajného – priameho uvedenia miesta konania) patrí už niekoľko sezón k najväčším výzvam pre slovenské posádky, štartujúce zväčša len doma. Charakter tratí medzi moravskými vinicami, dokonca so šotolinovými úsekmi, bude tradične mimoriadne náročný na správny rozpis a koncentráciu. Tí, ktorí na Hustopečiach už štartovali, majú určite výhodu oproti nováčikom.

Vlastimil Majerčák pozná Hutopeče z predošlých dvoch účastí. Boj o body nielen Majstrovstiev Slovenska, ale aj FIA Trofeje Zóny Strednej Európy (FIA CEZ), bude určite do značnej miery závisieť od súhry so spolujazdkyňou Michaelou Vejačkovou a ich Fordom Fiesta R5 EVO.

Vlastimil Majerčák: „Štartoval som tam dvakrát. Prvý rok to bola veľká škola, no minulý rok sa nám darilo a boli sme tam najrýchlejšia slovenská posádka. Verím, že nadviažeme na tento úspech aj teraz. Nasimulovať ich trate, ktoré sú charakterom úplne odlišné od našich, je ťažké, preto neplánujeme ani žiaden veľký test.“

L Racing

Ďalšie posádky tímu L Racing na Hustopečiach netreba obzvlášť predstavovať. Marek Špavelko s Milanom Strakom sa opäť ukážu za volantom Mitsubishi Lancer EVO VI. Po predošlých problémoch s technikou ostáva dúfať, že ich tentokrát nesklame.

Jediný Peugeot 208 VTi R2 vo farbách L Racing bude sedlať posádka Miloslav Majerčák a Jaroslav Frisch. Tí majú za sebou veľmi stručnú nedávnu Rally Tatry, keď pre problémy vypadli už na piatkovej mestskej skúške. Na moravských tratiach očakávajú viac šťastia.

Posádky teda čakajú dve etapy rozdelené na piatok večer a sobotu. Celkovo 12 rýchlostných skúšok predstavuje 150,6 km.

L Racing

Ján Lipták, manažér tímu L Racing uvádza: „Po krátkej pauze sa opäť vraciame na súťažné trate rely. Tentokrát nás bude reprezentovať trojica posádok. Hustopeče sú známe svojou náročnosťou o odlišným charakterom oproti slovenský tratiam. Budeme tak všetkým držať palce, nech svoju úlohu zvládnu čo najlepšie.“

Kto odíde z Hustopečí s tvárou ako po kyslom moravskom víne, a kto ako po dobrej moravskej slivovici, zistíme v cieli súťaže túto sobotu popoludní.

Zdroj: Martin Trenkler/RPM / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár