KL Racing

Tri štvrté miesta pre KL Racing v Lubeníku

Body za trojicu štvrtých miest si odviezla dvojica posádok KL Racing Rally Teamu z piateho kola Majstrovstiev Slovenska v rally 2017 z Lubeníku.

KL Racing

Piate miesto absolútneho poradia, ale aj štvrté bodované do slovenského rally šampionátu a zároveň aj štvrté miesto v triede 2 patrilo na IX. Rally Lubeník 2017 posádke KL Racing Rally Teamu, Tomášovi Kukučkovi a Petrovi Vejačkovi. Táto dvojica sa divákom v rámci piateho kola slovenského šampionátu predstavila s vozidlom Ford Fiesta R5.

„Bolo to veľmi náročné, som naozaj rád, že sme tu, na cieľovej rampe a auto sme doviezli celé. V každej sekcii súťaže boli úplne rozdielne podmienky. Najskôr bolo sucho, potom lialo ako z krhly, no a v tej poslednej sme napríklad na začiatku rýchlostnej skúšky mali sucho, v jej strede pršalo a na konci bolo opäť sucho. Takéto podmienky jednoducho nevymyslí nikto. Čo je podstatné, berieme body do šampionátu, čo nás veľmi teší,“ povedal na cieľovej rampe Tomáš Kukučka.

KL Racing

Rovnaké podmienky na tratiach Rally Lubeník zažívala aj posádka Pavol Cireň – Pavol Hronec, ktorí po lubeníckych tratiach preháňali Renault Clio RS. Ciro, napriek zisku bodov za štvrté miesto v triede 5, však so svojim výkonom celkom spokojný nebol.

„Jediná jedna vec, čo nám dnes vyšla je fakt, že sme dojazdili až do cieľa. Inak sa nám nedarilo. V tom daždi, ktorý prišiel po prvej sekcii som chcel zariskovať a volil som pneumatiky typu slick. To bolo fakt na zabitie. Navyše sme dostali aj defekt a skoro havarovali. Aby toho nebolo málo, na poslednej rýchlostnej skúške nám odišlo servo, čiže sme radi, že sme vôbec tu,“ opísal svoje trápenie Pavol Cireň.

KL Racing

Po piatom kole slovenského rally šampionátu nastáva takmer dvojmesačná pauza. V rámci nej sa obe posádky KL Racing Rally Teamu s najväčšou pravdepodobnosťou predstavia v rámci podujatia Rally Vranov, ktoré odštartuje v polovici mesiaca august.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár