RUFA SPORT

Grzyba v Lubeníku zastavila porucha diferenciálu

Päťnásobný víťaz Rally Lubeník na tej tohtoročnej nemal veľa šťastia. Po výbornom štarte, ho totiž zastavila už po druhom teste porucha diferenciálu.

RUFA SPORT

Slovenský RUFA SPORT Team, spoločne s poľskou posádkou Grzegorz Grzyb – Jakub Wróbel smerovala na IX. Rally Lubeník 2017, s cieľom zaradiť sa medzi najrýchlejšie posádky na trati.

„Prišli sme do Lubeníka bojovať o víťazstvo, ale zároveň je jasné, že výsledok sa dostaví až na cieľovej rampe. Súboje budú veľmi zaujímavé, všetci pôjdu neskutočne rýchle. Trate poznáme, jazdili sme ich a aj keď niektoré úseky sú trochu zmenené, vieme do čoho ideme. Myslím, že sme pripravení dobre, mali sme menší test, Škoda Fabia R5 je pripravená na sto percent. Tešíme sa na súboje,“ povedal Grzegorz Grzyb pred štartovou rampou.

RUFA SPORT

Po predstavení súťažných posádok divákom, ktoré bolo v piatok (14.7.2017) podvečer, naostro odštartovala IX. Rally Lubeník 2017 v sobotu (15.7.2017) ráno. V pláne boli tri sekcie, pričom každá z nich obsahovala trojicu rýchlostných skúšok.

V prvej z nich 8,8 kilometra dlhom teste pod názvom Hlinka zajazdil Grzegorz druhý najrýchlejší čas so stratou iba 1,1 sekundy na víťaza. V druhom teste, ktorý niesol názov Rákoš a bol 4,51 kilometra dlhý patrilo Grzegorzovi s Jakubom tretie miesto a rovnaká strata na víťaza ako v prvom meranom úseku. V priebežnom poradí po dvoch rýchlostných skúškach patrilo posádke slovenského RUFA SPORT Teamu tretie miesto absolútne a Grzegorz s Jakubom sa chystali zaútočiť. Žiaľ už na prejazde na tretí meraný úsek ich zradil diferenciál Škody Fabia R5, ktorého porucha im nedovolila pokračovať ďalej.

RUFA SPORT

„Žiaľ, aj takýto je rally šport. Posádka môže byť pripravená perfektne, technika však niekedy rozhodne za všetkých. V Lubeníku sa nám až doposiaľ darilo nadmieru, teraz prišla smola. Šampionát ešte nekončí, nehádžeme flintu do žita, pokračujeme ďalej,“ zhodnotil po smolnom odstúpení manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár