Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team na FIA EHCC Ilirska Bistrica

GHD Petrol Ilirska Bistrica, predposledné kolo seriálov FIA European Hill Climb Championship, ale aj FIA Historik Hill Climb Championship. Práve sem smeruje počas nadchádzajúceho víkendu aj Slovak National Hill Climb Team.

Slovak National Hill Climb Team

Počas nadchádzajúceho víkendu odštartuje v Slovinsku na podujatí GHD Petrol Ilirska Bistrica predposledné kolo európskych šampionátov pretekov automobilov do vrchu. Nielen moderných, ale aj historických. A Slovak National Hill Climb Team pri tom nebude chýbať.

Na štart spomínaného podujatia sa vo farbách slovenského národného kopcového tímu predstaví štvorica jazdcov.

Slovak National Hill Climb Team

Ako prvého treba spomenúť Jozefa Béreša mladšieho, ktorému sa podarilo počas uplynulého víkendu predčasne vybojovať titul absolútneho slovenského kopcového majstra pre rok 2017. Ďodi sa divákom v Slovinsku predstaví s rovnakou technikou ako na Ostrej Lúke, čiže monopostom Tatuus.

Chýbať na trati o dĺžke 5100 metrov v Ilirskej Bistrici samozrejme nebudú ani ďalší jazdci, pričom šéf Slovak National Hill Climb Teamu, Peter Ambrúz predstaví divákom vozidlo Vauxhall Vectra ST a Peter Kacvinský zase Opel Kadett GSi, pričom obaja Petrovia budú bojovať svorne o body v triede E2–SH do dvoch litrov..

Slovak National Hill Climb Team

V rámci seriálu FIA Historik Hill Climb Championship zabojuje v Slovinsku o ďalšie body aj Zvolenčan Miro Čiliak s formulou Metalex MTX 1-06.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár