Slovak National Hill Climb Team

Slovak National Hill Climb Team smeruje na poslednú kopcovú Európu

Posledné kolo seriálu FIA European Hill Climb Championship, ale aj FIA Historik Hill Climb Championship a FIA Zóna strednej Európy Historikov odštartuje rovnako ako vlani v Chorvátsku na podujatí 36. Buzetski Dani 2017. Na štarte nebude chýbať ani pätica jazdcov slovenského národného kopcového tímu.

Slovak National Hill Climb Team

Mesto Buzet rozprestierajúce sa na najsevernejšej vnútornej časti chorvátskej Istrije privíta posledné kolo šampionátu FIA EHCC 2017, FIA HHCC a FIA CEZ Historikov. Podujatie sa každoročne teší nielen jazdeckej, ale aj neskutočnej diváckej podpore, pričom organizátor pre jazdcov a ich tímy, ale aj množstvo divákov každoročne vymýšľa nejaké novinky. Predpokladáme, že inak to nebude ani v tomto roku, keď sa na štart postaví viac ako dvesto pretekárov z množstva európskych krajín. Samozrejme, ako je v posledných rokoch zvykom, nebude na štarte chýbať ani pätica jazdcov Slovak National Hill Climb Teamu.

Slovak National Hill Climb Team

Päťtisícjeden metrov dlhú trať si v Buzete vyskúša presne po roku aj Miro Čiliak s formulou Metalex MTX 1-06, ktorý práve na týchto pretekoch má možnosť získať v tomto roku titul európskeho vicemajstra v Historikoch.

Rovnako v historickej formule, v tomto prípade však Ralt bude v rámci seriálu FIA CEZ Historik hájiť slovenské farby aj český jazdec Miloš Zmeškal.

Na štarte už tradične nebude chýbať ani Peter Ambrúz a vozidlo Vauxhall Vectra ST, s ktorým bude bojovať o ďalšie európske body v rámci skupiny E2/SH a v triede E2/SH do dvoch litrov.

V rovnakej triede a skupine bude v Buzete o posledné tohtoročné európske body bojovať aj Peter Kacvinský, ktorý sa predstaví divákom rovnako ako v Ilirskej Bistrici s vozidlom Opel Kadett GSi.

Slovak National Hill Climb Team

A na záver sa na kopci v Buzete predstaví aj Denis Suja s formulou Renault Tatuus, ktorý bude bojovať o európske body v rámci triedy E2/SS do dvoch litrov.

Preteky v Buzete uzavrú tohtoročnú kapitolu seriálu FIA European Hill Climb Championship 2017, ale aj seriálu FIA Historik Hill Climb Championship. O tom, ako sa na podujatí 36. Buzetski Dani 2017 darilo jazdcom Slovak National Hill Climb Team vás budeme opäť informovať po víkende.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár