Maťo Homola

Motorové problémy Maťa Homolu v Dubaji

Piatok na dubajskom Autodrome pre Maťa Homolu znamenal poriadnu dávku sklamania. Problémy s motorom, ktoré ho spomaľovali už aj v čínskom Že-ťiangu, sa opäť objavili aj v poslednom kole TCR Interantional Series. V teplom počasí v Spojených arabských emirátoch riešili mechanici tímu DG Sport Compétition od prvého tréningu nedostatok výkonu a tiež nedotáčavosť Maťovej Astry s číslom 70.

Maťo Homola

V prvom tréningu v piatok ráno neplnilo svoju úlohu turbo. Hoci sa to podarilo do druhého tréningu vyriešiť, motor Homolovho vozidla stále nemal dostatočný výkon, čo na rýchlom dubajskom okruhu nemohlo stačiť na dobrý výsledok. Napriek veľkej snahe sa nepodarilo prísť na príčinu a problémy sa preniesli aj do popoludňajšej kvalifikácie.

Maťo Homola

V nej zajazdil Maťo Homola čas 1:29,253 min, čo nestačilo na postup do druhej kvalifikačnej časti pre 12 najrýchlejších. „Zatiaľ sa tu dosť trápime,“ povedal po 17.kvalifikačnej pozícii Maťo Homola. „Som z toho sklamaný, lebo na tejto trati som si veril. Od prvých jázd motor nemá výkon a taktiež nevieme nájsť správne nastavenie podvozka. Stále je to veľmi nedotáčavé, nech sa snažíme robiť čokoľvek.“

Maťo Homola

Hlavnou úlohou pre nemeckých motorárov Kissling Motorsport, ktorí sú dvornými úpravcami značky Opel, je prebudiť silu motora v Astre Maťa Homolu. V sobotu sa sezóna TCR Interantional Series 2017 skončí v Dubaji dvoje pretekmi. A v nich chce Maťo obhájiť desiatu priečku v celkovom poradí.
„Budeme bojovať, neskladáme zbrane. Verím, že sa nám podarí prísť na to, čo spôsobuje motorové problémy. Budem sa snažiť podať v oboch jazdách bezchybný výkon a dosiahnuť čo najlepší možný výsledok,“ prejavoval pozitívny prístup Maťo Homola.

Maťo Homola

Prvé sobotňajšie preteky sa začínajú o 8:20 SEČ. Aj tie druhé so štartom o 12:35 budú môcť fanúšikovia sledovať na webe tcr-series.tv alebo na FB stránkach TCR International Series.

Zdroj: Maťo Homola

Pridaj komentár