RUFA SPORT

Piate miesto pre RUFA SPORT zo Slušovíc

Neskutočne studené, mrazivé, ale aj poriadne zasnežené podmienky vládli na Mikuláš Rally Forever 2017. RUFA SPORT si z tejto poslednej súťaže v sezóne odviezla piate miesto absolútneho poradia.

RUFA SPORT

Víťaz posledných troch ročníkov rally v Slušoviciach, v tomto roku na štart postavil poľsko-slovenskú posádku v zložení Grzegorz Grzyb – Igor Bacigál a vozidlo Škoda Fabia R5. Vďaka už spomínaným poveternostným podmienkam bola súťaž náročná nielen na prípravu techniky, ale samozrejme aj čo sa voľby pneumatík týka.

„Bolo to veľmi náročné. Podmienky boli nesmierne ťažké, veľmi to šmýkalo. Nám sa nepodarilo už v úvode zvoliť dobré pneumatiky. Nemôžem však za to nikoho viniť iba sám seba, keďže rozhodnutie bolo na mne. Z toho samozrejme plynula aj strata, ktorú sme počas celej súťaže nazbierali. Bola to posledná súťaž sezóny, nešlo tu o žiadne body a my sme sa dobre zabávali. Rád by som poďakoval všetkým partnerom RUFA SPORT Teamu za podporu počas celej sezóny, samozrejme mechanikom za prípravu Škody Fabia R5, našim rodinám a všetkým, ktorí nám akokoľvek pomohli,“ povedal v cieli Mikuláš Rally Forever 2017 Grzegorz Grzyb.

RUFA SPORT

Grzegorzove a Igorove snaženie nakoniec stačilo na piate miesto absolútneho poradia, čo manažér RUFA SPORT Teamu, Ľubomír Kleman nehodnotil ako zlé: „Treba povedať, že podmienky v rámci poslednej súťaže boli naozaj veľmi ťažké, mrazivé. Na trati bolo množstvo ľadu a nebol problém urobiť nejakú chybu. Našej posádke nevyšla voľba pneumatík, ale aj tak boli úspešní. Myslím, že posledná súťaž je aj časom na malú bilanciu. Sezóna bola výborná, videli sme množstvo napínavých súbojov a nádherných výsledkov. Nám v nej patrilo tretie miesto absolútneho poradia v rámci slovenských majstrovstiev, pričom sme opäť dokázali, že patríme k najlepším. Veď od momentu kedy sa náš tím zapojil do rally súťaží, čo je už viac ako desať rokov, náš RUFA SPORT Team dosiahol významné umiestnenia, pričom každý rok sme dosiahli na stupne pre najlepšiu trojicu. V tohtoročnej sezóne sme odjazdili aj trojicu súťaží zaradených do seriálu FIA European Rally Chapionship a dojazdili na konečnom šiestom mieste. Samozrejme toto by nešlo bez podpory partnerov, ale aj našich najbližších, či fanúšikov. Všetkým za to patrí veľká vďaka.“

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Martin Paľov

Pridaj komentár