L Racing

Majerčák z L Racingu na Szilveszter Rallye

Koniec kalendárneho roka nebude pre Vlastimila Majerčáka z tímu L Racing bez súťažného jazdenia. Po novembrovej AutoShow na Slovakia Ringu sa vybral so spolujazdcom Pavlom Kušnierom na Hungaroring pri Budapešti, kde každoročne organizujú podobnú exhibičnú súťaž Szilveszter Rallye.

L Racing

S Fordom Fiesta R5 tak v Maďarsku uzavrú výdatný rok 2017. Po pokojných Vianociach nedokázali dlho obsedieť na mieste a od 27. do 29. decembra sa budú preháňať na rýchlostných skúškach na maďarskom pretekárskom okruhu známeho z Formuly 1 Hungaroring a v jeho okolí. Na súťaži ide v prvom rade o zábavu a šou pre divákov – no a tí sa majú skutočne na čo tešiť, veď na Hungaroring mieri celá maďarská špička a množstvo slovenských jazdcov.

„Na Szilveszter Rallye sa tešíme každý rok,“ povedal pred odchodom do Maďarska Vlastimil Majerčák. „Po vianočných gastronomických zážitkoch je potrebné sa poriadne vyvetrať a my sa toho už nevieme dočkať. Je to posledná súťaž roka 2017, tak si to chceme užiť. Samozrejme, auto chceme priviezť do cieľa v poriadku, no chceme si dobre zajazdiť. Uvidíme, aké prekvapenie nám prinesie počasie.“

L Racing

Szilveszter Rallye 2017 pozostáva zo šiestich rýchlostných skúšok, ktoré sa počas dvoch dní pôjdu na dvoch úsekoch s dĺžkou 11 a 7,65 km. Celkovo sa odjazdí necelých 60 ostrých kilometrov.

Zdroj: Race Pro Media / Foto: Szabosi/autosportfoto.sk

Pridaj komentár