Home / Česko Slovensko / ARC Bratislava uzavrie Asian Le Mans Series na Sepangu
ARC Bratislava

ARC Bratislava uzavrie Asian Le Mans Series na Sepangu

Automobilový pretekár Miro Konôpka so svojim tímom ARC Bratislava štartuje tento víkend na známom okruhu Sepang v Kuala Lumpur v Malajzii v poslednom, štvrtom kole Ázijskej Le Mans Série. Spolu s Lotyšom Konstantinsom Calkom budú bojovať v Ligieri JS P217 Nissan o body do celkového poradia triedy LMP2, v ktorej im po troch podujatiach patrí solídne 4. miesto.

ARC Bratislava

V slovenskom prototype menom Anča budú v štvorhodinových pretekoch len dvaja jazdci. Rik Breukers, ktorý minulý víkend vyhral 24-hodinovku v Daytone (v triede GTD), bude opäť chýbať.

„V Burirame sa išlo 6 hodín, tam sme museli štartovať traja,“ vysvetľuje Miro Konôpka. „No tu na Sepangu zvládneme 4 hodiny aj vo dvojici s Kostom Calkom. V celkovom poradí už na prvé miesto nemôžeme dosiahnuť ani teoreticky, a tak môžeme ísť bez tlaku. No chceme dosiahnuť dobrý výsledok. Uvidíme, ako nám to tu skomplikuje počasie. Na Sepangu vo februári často prší. A nie je to dážď, aký poznáme z Európy. Sú to poriadne prívaly vody. Takže to môže byť ešte celkom zaujímavé.“

ARC Bratislava

Piatkové súkromné testovanie už má ARC Bratislava za sebou. Odjazdil v ňom 29 kôl a najlepší čas 1:59,496 dosiahol Calko. Slovenský tím to vynieslo na 6. miesto poradia. V sobotu sú na pláne ešte dva voľné tréningy: prvý má 90 a druhý 120 minút. Kvalifikácia sa ide o 17:00 (10:00 SEČ).

Preteky 4 hodiny Sepangu sa začnú v nedeľu o 6:00 SEČ. Fanúšikovia na Slovensku ich môžu sledovať naživo na stránke asianlemansseries.com.

Zdroj: Race Pro Media

Pridaj komentár