RUFA SPORT rozbehne sezónu 2018 na Kopnej

Úvodné kolo českej rallysprintovej série bude zároveň úvodným podujatím, ktoré absolvuje slovenský RUFA SPORT Team. V rámci Rallysprint Kopná 2018 sa predstaví s posádkou Grzegorz Grzyb – Robert Hundla a vozidlom Škoda Fabia R5.

RUFA SPORT

Presne po roku sa slovenský RUFA SPORT Team opäť predstaví divákom úvodného podujatia českej rallysprintovej série, pričom do Slušovíc slovenský tím smeruje ako minuloročný absolútny víťaz. V rámci tohtoročnej 24. Vančík Rallysprint Kopná 2018, ktorá sa bude konať v dňoch 6. – 7.4.2018 minuloročnú posádku Kostka – Kučera vystrieda súťažná posádka Grzegorz Grzyb – Róbert Hundla na Škode Fabii R5 z dielní košického MM Rally Team.

Jedna z najpopulárnejších rally v Českej republike odštartuje už tradične v Slušoviciach, pričom trať súťaže sa bude nachádzať na rozhraní Hostýnskych a Vizovických vrchov. Organizátor pre všetkých súťažiacich pripravil celkovo sedem rýchlostných skúšok. Trať súťaže meria takmer dvesto kilometrov, pričom v nich je započítaných už aj takmer sedemdesiat „ostrých“ kilometrov. Štart súťaže je plánovaný na sobotu (7.4.2018) od 9:00 hodiny a cieľ bude v ten istý deň o 16:00 hodine.

RUFA SPORT

„Som rád, že sezónu 2018 odštartujeme práve na súťaži v Slušoviciach, kde náš tím v minulom roku bral absolútne víťazstvo. Verím, že aj Grzegorzovi s Róbertom sa na tejto súťaži, ktorú zároveň berieme aj ako test pred úvodným podujatím slovenského šampionátu, bude dariť. Samozrejme sa zameriame v rámci tejto súťaže aj na nastavenie a doladenie Škody Fabia R5 pred Prešovom. Samozrejme nás ešte pred štartom čaká kratší test. Vieme, že to je naša prvá súťaž po dlhej zimnej prestávke a oproti nám sa postaví množstvo už rozbehnutých posádok. Grzegorz s Róbertom však už v minulosti veľakrát dokázali, že ako štvornásobní slovenskí absolútni majstri, vedia zabojovať na každej súťaži a je jedno aká konkurencia proti nim stojí,“ zhodnotil pred úvodnou súťažou sezóny Ľubomír Kleman, manažér RUFA SPORT Teamu.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár