SNHCT vďaka Čiliakovi s ďalším víťazstvom v rámci FIA HHCC

Výborný výsledok sa podaril Mirovi Čiliakovi v rámci seriálu FIA Historik Hill Climb Championship 2018, keď na svoje konto pripísal nielen víťazstvo v kategórii 5, ale aj druhé miesto absolútneho poradia.

Slovak National Hill Climb Team

Toto všetko, ale aj množstvo iných, výborných výsledkov dosiahol so svojimi jazdcami bratislavský Slovak National Hill Climb Team v rámci podujatia 44. Bieszczadski Wiścig Górski 2018.

V Zaluži, kde sa podujatie konalo sa slovenskí jazdci so svojimi majstrovstvami predstavili divákom už po desiatykrát. V tomto roku tu však štartoval svoju sezónu aj seriál FIA International Hill Climb Cup, ale svoje druhé kolo si tu odkrútili aj jazdci v rámci FIA Historik Hill Climb Championship. Ak k tomu pripočítame seriál FIA Zóna strednej Európy pretekov automobilov do vrchu, domáce poľské majstrovstvá, ale aj šampionátu poľských, či slovenských Historikov, dostaneme sa k číslu sedem. A presne toľko šampionátov v sebe skrýval 44. Bieszczadski Wiścig Górski 2018.

Slovak National Hill Climb Team

Poďme však späť k Mirovi Čiliakovi a jeho formule Metalex Mtx 1-06. Ten sa najskôr v sobotu zapojil do slovenských a poľských historických majstrovstiev, kde dojazdil v MSR-H na druhom mieste a v GSMP-H na treťom absolútne a svoju skupinu vyhral. V nedeľu sa ku týmto dvom šampionátom pripojil aj seriál FIA HHCC a FIA CEZ, kde Miro dosiahol v prvom z nich na víťazstvo v kategórii 5, ale aj na víťazstvo v triede E2-1600 a na druhé miesto absolútneho poradia. Vo FIA CEZ mu patrilo druhé miesto v kategórii. V MSR-H rovnako ako v sobotu dojazdil druhý a v GSMP-H na piatom absolútne a svoju skupinu opäť vyhral.

V prípade Petra Ambrúza, ktorý ako už vieme v aktuálnej sezóne vymenil vozidlo a spoločne s Mitsubishi Lancer EVO IX bojuje v skupine N sa v Zaluži dostavili tiež dobré výsledky. V sobotu mu patrilo v slovenskom šampionáte druhé miesto a v poľskom tretie, samozrejme hovoríme o skupine N. V nedeľu svoj sobotný výkon skopíroval a pridal aj druhé miesto vo FIA CEZ a FIA IHCC.

Slovak National Hill Climb Team

V skupine A a triede A-2000 bojoval vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu Košičan Vlado Hudy s Hondou Civic TypeR. A treba povedať, že úspešne, keďže po oba dva dni svoju triedu vyhral. V seriáli FIA CEZ Vladovi patrilo štvrté miesto a vo FIA IHCC tretie.

Tomáš Ondrej a Tatuus PY012 sa spoločne predstavili na Rechbergu. V Zaluži už bolo vidieť, že si na seba veľmi rýchle zvykajú a Tomáš v sobotu dojazdil na štvrtom mieste v rámci slovenského šampionátu a v rámci poľského mu patrila siedma priečka absolútneho poradia, pričom v oboch šampionátoch sa stal aj víťazom svojej skupiny. V nedeľu okrem dvoch šiestych miest v národných šampionátoch v celkovom poradí dosiahol aj na druhé miesto v seriáli FIA CEZ, FIA IHCC v divízii 5.

Posledným jazdcom, ktorý sa vo farbách Slovak National Hill Climb Teamu v Zaluži predstavil bol Peter Salón na Seate Leon. Peter ešte nikdy v Zaluži neštartoval, navyše to bol jeho iba tretí pretekársky víkend, takže jeho hlavnou úlohou bolo hlavne spoznať trať a samozrejme aj vozidlo, hľadať svoje možnosti a hranice, ale hlavne najazdiť množstvo kilometrov a dojazdiť až do cieľa vo všetkých jazdách. Toto všetko splnil, čiže plán splnil na sto percent.

„S výkonmi nášho tímu som nadmieru spokojný. Všetci jazdci presne plnili moje pokyny a výborne reprezentovali Slovak National Hill Climb Team, ale aj našich tímových partnerov. Veľkú radosť mi urobil Miro Čiliak, ktorého Metalex funguje bez akýchkoľvek problémov. Som spokojný,“ skonštatoval po pretekoch šéf Slovak Hill Climb Teamu Peter Ambrúz.

Slovenský národný kopcový tím sa fanúšikom pretekov automobilov do vrchu predstaví opäť o týždeň na pretekoch Moris Cup Jahodná 2018. Ale o tom až v ďalšej správe.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár