Čambal vylepšil svoj vlaňajší rekord z Jahodnej

Miki Čambal v rámci podujatia 10. Moris Cup Jahodná 2018 poriadne „naložil“ sám sebe, pričom rekord na košickej trati medzi vozidlami s objemom motora 1,6 litra výrazne vylepšil.

Miki Čambal

Víkend, v rámci ktorého absolvovali účastníci Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018 jeho štvrté a piate kolo, nezačal pre Mikiho Čambala úplne ideálne. Citroën Saxo totiž nefungoval presne podľa predstáv jeho majiteľa.

Našťastie, naporúdzi bol skúsený mechanik Miki Borovský s technikou, vďaka ktorej hneď všetko doladil a od tohto momentu Mikiho Čambala bez povestného úsmevu na tvári na Jahodnej už nikto počas celého víkendu nestretol. Bodaj by aj nie, veď po oba dva dni svoju triedu nielenže s prehľadom vyhral a navyše „poopravil“ aj svoj presne jeden rok starý rekord trate medzi vozidlami s objemom motora tisícšesťsto centimetrov kubických.

„V sobotu ráno, v prvom tréningu auto vôbec nešlo. Našťastie Miki Borovský poladil elektroniku a auto už potom fungovalo výborne. Musím povedať, že chalani, ktorí tvoria moju konkurenciu mi to vôbec nedopriali sobotné víťazstvo zadarmo, išli naozaj dobre. Mne sa podarilo už v sobotu zajazdiť čas 2:16, čím som už minuloročný najrýchlejší čas vylepšil. V nedeľu to bolo ešte lepšie, keď sa mi podarilo zajazdiť najskôr 2:14,2 a následne 2:14,7 čo je nielen nový rekord medzi tisícšesťstovkami, ale bol som rýchlejší ako všetky dvojlitre. Moja vďaka patrí Mikimu Borovskému, ale aj pánovi Petrovi Ruislovi. ktorý postavil fakt špičkové auto, „Maďarom“ za perfektný catering aký sme na pretekoch ešte nemali a samozrejme partnerom nášho tímu,“ povedal po pretekoch vytešený Miki Čambal.

Miki Čambal

Seriál Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu 2018 pokračuje opäť začiatkom mesiaca jún na kopci v Ožďanoch.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár