Peter Ambrúz

Peter Ambrúz smeruje na FIA CEZ do Kotoru

Dvojtýždňovú šnúru Majstrovstiev Slovenska pretekov automobilov do vrchu si Peter Ambrúz a Slovak National Hill Climb Team natiahnu ešte o jeden pretekársky víkend. Teraz je na rade podujatie seriálu FIA CEZ v Kotore.

Peter Ambrúz

Brdska Trka FIA CEZ Kotor 2018 je podujatie, ktoré odštartuje v Čiernej Hore. Ako už aj samotný názov podujatia naznačuje, tieto preteky sa započítavajú do seriálu FIA Zóna strednej Európy, v ktorých tohto roku Peter Ambrúz reprezentuje Slovensko. Samozrejme aj tu sa predstaví s vozidlom Mitsubishi Lancer EVO IX. Čaká ho pritom zdolať trať o dĺžke 4350 metrov, pričom počas jazdy musí zdolať prevýšenie 280 metrov a priemerné stúpanie na tunajšej trati je 5 percentné. Počas soboty 26.5.2018 na všetkých súťažiacich čakajú dve tréningové jazdy a v nedeľu 27.5.2018 to zase budú dve súťažné, ktoré rozhodnú o konečnom umiestnení jednotlivých jazdcov.

Peter Ambrúz

„Na pretekoch v Kotore som sa už raz zúčastnil, čiže viem ako vyzerá trať, ale aké to je pri pohľade z pretekárskeho auta, to ešte neviem. Preteky vtedy totiž z dôvodu smrteľnej nehody na inom podujatí zrušili. Ale trať sa mi páčila a už sa teším na moju premiéru v Kotore,“ vysvetlil Peter Ambrúz.

Slovak National Hill Climb Team tak aj počas nadchádzajúceho víkendu bude bojovať hneď na dvoch frontoch. Zatiaľ čo Peter Ambrúz bude zbierať body v Bosne a Hercegovine, trojica súťažných posádok bude na Rallye Tatry zase zbierať body v rámci slovenského rally šampionátu v Poprade.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár