Slovak National Hill Climb Team

Ambrúz a Čiliak sa predstavia v rámci FIA IHCC a HHCC v Gorjanci

Iba týždeň po šiestom a siedmom kole slovenského kopcového šampionátu, ktoré sa konalo v Ožďanoch, smerujú Peter Ambrúz a Miro Čiliak na ďalšie preteky. Tie sú zaradené do seriálov FIA International Hill Climb Cup a FIA Historik Hill Climb Championship, ako aj do seriálu FIA Zóna strednej Európy Historik.

Slovak National Hill Climb Team

Preteky v slovinskom Gorjanci nebudú pre dvojicu slovenských reprezentantov nijakou novinkou, keďže na tunajšej trati bojovali úspešne aj minulom roku. Nielen pre nich pripravil organizátor pretekársku trať o dĺžke 4300 metrov s prevýšením 278 metrov. Jazdci sa fanúšikom kopcových pretekov na trati v Gorjanci predstavia celkovo päťkrát, pričom trikrát to bude v rámci tréningových jázd a dvakrát počas súťažných.

Šéf Slovak National Hill Climb Teamu sa aj v Slovinsku predstaví v spolupráci s Mitsubishi Lancer EVO IX, pričom bude bojovať hlavne o body do seriálu FIA International Hill Climb Cup.

Miro Čiliak si zase v spoločnosti formule Metalex MTX 1-06 užije boje o ďalšie body v rámci seriálu FIA Historik Hill Climb Championship a FIA Zóna strednej Európy Historik, v ktorých sa mu v tohtoročnej sezóne mimoriadne dobre darí.

Slovak National Hill Climb Team

„Podujatie v Gorjanci patrí k jedným z najstarším slovinským v rámci pretekov automobilov do vrchu. Organizácia bola zvládnutá, len som zvedavý, či sa organizátorovi podarilo opraviť asfalt na trati, keďže v minulom roku na nej bolo množstvo výtlkov. Navyše v niektorých mimoriadne nebezpečných miestach chýbali zvodidlá. Uvidíme, hádam tieto nedostatky sú už minulosťou a všetko bude pripravené tak ako má byť,“ povedal Peter Ambrúz pred odjazdom do Gorjanci.

Zdroj: Miro Majláth / Foto: Jozef Pisch

Pridaj komentár