Ján Miloň

Ján Miloň má za sebou polovicu sezóny vo FIA EHCC

Jeho arénou sú európske kopce. Jeho tempo je šialené. Naháňa bodík za bodíkom. Ján Miloň, Jantar Team a McLaren 650S GT3.

Ján Miloň

Ján Miloň ako jediný slovenský jazdec reprezentuje Slovensko v seriáli FIA European Hill Climb Championship 2018. Spoločne s Jantar Teamom, mechanikmi JUKA motorsport a vozidlom McLaren 650 S GT3 práve pokoril polovicu tohtoročnej sezóny. Treba povedať, že úspešne. Výsledkom je totiž druhé miesto v skupine GT, ale aj triede GT3 a tretia priečka absolútneho poradia v rámci kategórie I.

Ján Miloň

„Sezónu sme rozbehli s novým autom, keď BMW Z4 GT3 vystriedal McLaren 650S GT3. Na túto novú „krásku“ som si samozrejme musel najskôr zvyknúť. Na to poslúžili úvodné preteky vo Francúzsku, kde som bral tretie miesto v skupine aj triede. Hneď týždeň nato nasledovali preteky v Rakúskom Rechbergu, ktoré boli zaradené aj do slovenského kopcového šampionátu. Tu som dosiahol rovnaký výsledok v Európe, v rámci Slovenska som bral víťazstvo. Po Rakúsku nasledovali krásne preteky v Portugalsku a Španielsku. Slovíčko krásne som použil zámerne, keďže sú tu dve úplne odlišné trate, ale aj neskutočná divácka kulisa. V okolí trate sa doslova tlačí možno sto, možno dvestotisíc fanúšikov, ktorý to náramne prežívajú. Portugalsko a Španielsko som dojazdil rovnako na druhom mieste, čo som bral ako pozitívum. Po týchto dvoch pre mňa tak trochu !exotických“ pretekoch sme sa presťahovali do Šternberku pri Olomouci. Známe prostredie, dôverne známa trať, ale aj už klasická búrka v priebehu pretekov. Umiestnenie, opäť druhé miesto. A rovnako tomu bolo aj v rámci šiesteho kola seriálu, ktoré sa konalo v Nemeckom Glassbachu. Musím povedať, že som spokojný. Výmena techniky sa ukázala ako dobrý ťah, navyše McLaren ako sa ukázalo je aj dobrý ako marketingový a reklamný ťahák, čiže aj partneri tímu sú spokojní. To, že som druhý nie je zlé, keďže prvá priečka priebežného poradia patrí mladučkému Francúzovi, ktorý s rovnakým autom jazdí už štvrtú sezónu a okrem toho má spolu s autom asi o sto kilogramov menej ako ja. A to je na krátku trať pri rovnakých autách strašne veľa. Samozrejme moja vďaka patrí partnerom za podporu, ale aj rodine, ktorá ma doma veľmi nevidí. Zvládajú to však super, takže všetko je v poriadku,“ zhodnotil Ján Miloň.

Ján Miloň

Najbližšie preteky seriálu FIA EHCC 2018 budú už počas nadchádzajúceho víkendu v Taliansku. Potom fanúšikovia Jána Miloňa si jeho výkon, ale aj výkon jeho „krásky“ budú môcť naživo vychutnať najskôr na pretekoch Slovakia Baba 2018 na Pezinskej Babe a o dva týždne neskôr v rámci XXXV. Dobšinského kopca 2018, podujatia, ktoré je zaradené aj do seriálu FIA EHCC 2018.

Zdroj: Miro Majláth

Pridaj komentár